Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

2021. gada Pasaules kauss regbijā sievietēm notiks Jaunzēlandē

Juris Miņins
Juris Miņins

2021. gada Pasaules kauss regbijā sievietēm notiks Jaunzēlandē
Jaunzēlandes dāmu regbija izlase pēc uzvaras 2017. gada Pasaules kausā.
Foto: AFP/Scanpix

Starptautiskā regbija savienība ("World Rugby") ir paziņojusi, ka 2021. gada Pasaules kausu regbijā dāmām norisināsies Jaunzēlandē.

"World Rugby" ir nākusi klajā ar paziņojumu, ka 2021. gada Pasaules kausu regbijā sieviešu komandām rīkos Jaunzēlande. Šis būs pirmais dāmu Pasaules kauss, kas notiek planētas dienvidu puslodē.

Jaunzēlande šīs tiesības saņēma kā viena no regbija lielvalstīm, kurā ir visa turnīram nepieciešamā infrastruktūra. Paredzams, ka sešu nedēļu turnīrs, kurā piedalīsies 12 komandas, norisināsies "Waitakere Stadium" arēnā, kas spēj uzņemt 5000 skatītājus, kā arī divās daudz lielākās arēnās – "Northland Events Center", "Albany Stadium" un "Eden Park", kuros ietilpst, attiecīgi, 25 un 20 tūkstoši skatītāju.

Jāpiebilst, ka uz 2021. gada sieviešu Pasaules kausa rīkošanu pretendēja kopumā sešas valstis – Francija, Anglija, Velsa un Portugāle no ziemeļu puslodes un Austrālija ar Jaunzēlandi no dievidiem.

Sieviešu regbijs, lai arī pagaidām popularitātes ziņā nevar konkurēt ar vīru sacensībām, pagājušgad piedzīvoja pamatīgu izrāvienu, jo 2017. gada Pasaules kauss, kas norisinājās Īrijā, bija līdz šim skatītākais šāda veida turnīrs. To klātienē noskatījās vairāk kā 45 tūkstoši skatītāju, bet dažādos medijos par to interesējās 45 miljoni reizes. Vislielākā interese par šo turnīru bija Īrijā, Lielbritānijā, Francijā un ASV.

Jāpiebilst, ka kopš 2010. gada, kad turnīrs norisinājās Anglijā un 2014. gada turnīrs, kas norisinājās Francijā, Pasaules kauss regbijā dāmām piesaista aizvien lielāku skatītāju interesi un "World Rugby" ir izteikusi cerību, ka arī 2021. gadā šī tendence turpināsies.

Runājot par sportiskajiem rezultātiem, tieši Jaunzēlandes dāmas ir titulētākās Pasaules kausa dalībnieces, jo ir uzvarējušas piecos no astoņiem turnīriem, tajā skaitā 2017. gadā, finālā ar 41:32 tiekot galā ar Angliju.

Kā arī...

- Tāpat "World Rugby" ir paziņojuši, ka uzņem divus jaunus biedrus paplašinātajā valdes sastāvā. Šoreiz, pēc Gruzijas, Rumānijas un ASV, ir uzņemtas Fidži un Samoa. Tāpat Dublinā notiekošajā "World Rugby" sapulcē ir nolemts biedru vidū uzņemt divas jaunas valstis – Libānu un Burkinafaso.

- Super Rugby komanda Oklendas "Blues" ir paziņojusi, ka nākošo sezonu tā iesāks ar jaunu galveno treneri. Tanas Umagas vietā stāsies Leons Makdonalds. Jāpiebilst, ka bijušais "All Blacks" izcilnieks Umaga ar Oklendas komandu ne pie kādiem lieliem panākumiem netika un pēdējās sezonās "Blues" bija pārliecinoši vājākā Jaunzēlandes komanda Super Rugby čempionātā.

Izmantotie resursi:
https://www.planetrugby.com/