Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Jaunzēlandes galvenais treneris Hansens pēc 2019. gada PK pametīs amatu

Juris Miņins
Juris Miņins

Jaunzēlandes galvenais treneris Hansens pēc 2019. gada PK pametīs amatu
Stīvs Hansens
Foto: AFP/Scanpix

Jaunzēlandes regbija izlases galvenais treneris Stīvs Hansens ir paziņojis, ka pēc 2019. gada Pasaules kausa, kas norisināsies Japānā, viņš pametīs savu amatu.

Stīvs Hansens ar Jaunzēlandes izlasi ir strādāji nu jau 16 gadus – vispirms astoņas sezonas kā viens no Sera Greiema Henrija treneru komandas asistentiem, bet kopš 2012. gada stājoties galvenā trenera amatā. Šajā laikā viņš ar "All Blacks" ir izcīnījis divus Pasaules kausus, kā arī vairākus Regbija čempionāta uzvarētāju titulus.

Lai arī par Hansena iespējamo aiziešanu tika runāts jau sen, tikai šajās dienās parādījās oficiāls paziņojums. Jaunzēlandes izlases galvenais treneris uzsvēra, ka ir strādājis pietiekoši ilgi un šajā laikā diezgan daudz arī paveicis, taču nākotnē vēlētos vairāk laika pavadīt ar savu ģimeni. Pagaidām gan nav zināms kas stāsies "All Blacks" galvenā trenera amatā pēc tam.

Jāpiebilst, ka Jaunzēlandes izlase nav vienīgā starptautiskā komanda, kuru Stīvs Hansens ir trenējis, jo laika periodā no 2002. līdz 2004. gadam viņa vadībā spēlēja Velsa. Tiesa, tas bija periods, kad velsiešu regbijs pārdzīvoja smagus laikus, 13 gadu laikā nomainot deviņus trenerus. Hansena vadībā komanda bieži vien spēlēja labi, taču pie pozitīva rezultāta viņiem pārāk bieži neizdevās tikt, kopumā šajā laikā uzvarot vien katru trešo maču.

Savukārt bilance darbā ar Jaunzēlandi gan Hansenam ir daudz labāka, jo ir uzvarēti 88.42% maču, bet zaudējimu ir piedzīvoti vien astoņās spēlēs no 95. Tāpat šajā laikā Jaunzēlande ir pārliecinoši nostiprinājusies pirmajā vietā Pasaules rangā, kura pirmajā vietā viņi ir jau kopš 2009. gada.

Jāpiebilst, ka Stīvs Hansens nav vienīgais galvenais treneris, kas pēc 2019. gada Pasaules kausa plāno pamest savu amatu. Iepriekš par to jau bija paziņojuši Īrijas un DĀR izlašu pašreizējie galvenie treneri.

Kā arī...

- Iepriekš ziņojām par to, ka jaunzēlandietis Nehe Milners-Skaders pievienosies Francijas Top 14 čempionāta komandai no Tulonas. Šo informāciju šodien apstiprināja arī kluba īpašnieks Murads Buželals, kurš arī apliecināja, ka vienošanās ir panākta uz trim sezonām.

Tiesa, tāpat Buželals pavēstīja, ka viņa komanda uz divām sezonām ir vienojusies ar DĀR izlases kapteini Ebenu Etzebetu, kā arī pagarinājusi līgumus ar argentīnieti Fakundo Isu un francūzi Entoniju Beljū līdz 2022. gadam.

Izmantotie resursi:
https://www.planetrugby.com/