Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Jantīzs paliks Johanesburgā

Juris Miņins
Juris Miņins

Jantīzs paliks Johanesburgā
Eltons Jantīzs
Foto: AFP/Scanpix

Šodien "Super Rugby" čempionātā spēlējošā Johanesburgas "Lions" komanda paziņoja, ka ir pagarinājusi līgumus ar diviem DĀR izlases spēlētājiem, Eltonu Jantīzu un Lionelu Mapo.

Labu laiku tika runāts par to, ka DĀR izlases un "Lions" komandas viens no līderiem, Eltons Jantīzs jau gaidāmajā sezonā varētu pamest savu klubu, lai pievienoties kādai no Eiropas čempionātos spēlējošajām vienībām un visbiežāk tika runāts par Anglijas Premjerlīgas klubiem.

Vairāki potenciālie darba devēji, kuri aktīvi tika pieminēti dažādās baumās, paspēja noliegt savu interesi par dienvidāfrikāni, bet citiem parakstīt līgumu ar Jantīzu neļāva vietējās regbija federācijas, uzskatot, ka klubiem ir jāaudzina savi spēlētāji.

Lai vai kā, bet Eltons Jantīzs vismaz tuvākajā laikā, turpinās spēlēt "Super Rugby", pārstāvot Johanesburgas "Lions" vienību.

28 gadus vecais Eltons Jantīzs, kurš spēlē brīvā pussarga pozīcijā, "Lions" komandā spēlē jau kopš 2011. gada, bet 2012. gadā tika iespēlēts jau DĀR lielajā izlasē. "Springboks" izlases sastāvā viņš ir aizvadījis 27 mačus, kuros guvis 220 punktus.

Savukārt Lionels Mapo, kurš spēlē centra pozīcijā, ir ar lielāku klubu regbija pieredzi, jo ir spēlējis "Cheetahs", "Bull" un "Lions" klubos, bet Dienvidāfrikas Republiku pārstāvējis kā U20, tā regbija-7 izlasēs un bijis gan valsts pirmās, gan otrās izlases dalībnieks.

Jāpiebilst, ka abi spēlētāji ir bijuši komandā pēdējās trīs sezonās, kurās Johanesburgas "Lions" ir spējuši tikt līdz "Super Rugby" finālam, taču visas trīs reizes piekāpās Jaunzēlandes komandām – "Hurricanes" un "Crusaders" (divreiz).

Izmantotie resursi:
https://www.planetrugby.com/