Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Regbija Pasaules kausā varētu paplašināt dalībnieču skaitu

Juris Miņins
Juris Miņins

Regbija Pasaules kausā varētu paplašināt dalībnieču skaitu
Foto: AP/Scanpix

Starptautiskā regbija savienība jeb "World Rugby", pašlaik strādā pie tā, lai jau 2023. gada Pasaules kausā paplašinātu dalībnieču skaitu līdz 24 komandām.

Pasaules kausā regbijā, kas ir viens no lielākajiem sporta notikumiem pasaulē, jau kopš 1999. gada piedalās 20 komandas, kas visas ir sadalītas četrās apakšgrupās, taču nu "World Rugby" strādā pie tā, lai jau 2023. gadā, t.i., aiznākošajā Pasaules kausa izcīņā, dalībnieču skaits tiktu palielināts līdz 24 komandām.

"Mēs vienmēr esam meklējuši iespējas paplašināties," komentējot šo jautājumu sacīja organizācijas izpilddirektors Brets Gospers, "tiesa, mums ir jāpārliecinās par to, ka paplašinot Pasaules kausu, tiks saglabāts konkurences līmenis. Mēs vēlamies piesaistīt regbijam lielāku līdzjutēju interesi, kā arī jaunus sponsorus. Pagaidām 2023. gada Pasaules kausam gatavojamies kā 20 komandu turnīram, taču neizslēdzam, ka tuvākajos gados dalībnieču skaits varētu mainīties".

Atgādināsim, ka Pasaules kauss regbijā ir viens no skatītākajiem sporta pasākumiem pasaulē, jo pēc provizoriskām aplēsēm piekāpjas tikai svarīgākajiem futbola turnīriem, olimpiskajām spēlēm un Āzijas spēlēm.

2019. gada turnīrs norisināsies Japānā un pašlaik ir zināmas 19 no 20 dalībkomandām. Par pēdējo ceļazīmi uz Pasaules kausu šī gada novembrī, Francijas pilsētā Marseļā cīnīsies Kanāda, Vācija, Honkonga un Kenija.

Savukārt tiesības rīkot 2023. gada Pasaules kausu ir nonākušas Francijas īpašumā un tieši šajā turnīra tiks svinēti 200 gadi kopš Viljams Vebs Eliss "izgudroja" regbija spēli.

Izmantotie resursi:
https://www.planetrugby.com/