Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Francija vīru izlase kvalificējas olimpiādei, zināmi Latvijas pretinieki

Juris Miņins
Juris Miņins

Francija vīru izlase kvalificējas olimpiādei, zināmi Latvijas pretinieki
Francijas izlase
Foto: AP/Scanpix

Ar pārliecinošu Francijas uzvaru noslēdzās Eiropas "Grand prix" sērija regbijā-7. Tā frančiem deva vietu olimpiskajā regbija turnīrā, bet pārējās komandas tika sadalītas pa kvalifikācijas grupām.

Francijas izlase bija uzvarējusi iepriekšējos divos no trijiem posmiem un Eksterā ieradās kā galvenā favorīte. Savu statusu viņi apliecināja arī šajā turnīrā, nezaudējot nevienā mačā un pārliecinoši izcīnot pirmo vietu, finālā ar 14:5 pieveicot Anglijas valstsvienību, un saņemot automātisko ceļazīmi uz 2016. gada olimpiskajām spēlēm.

Trešajā vietā seriāla noslēdzošajā posmā ierindojās Spānijas izlase, kuri izšķirošajā mačā ar 17:0 pieveica vāciešus. Tas spāņiem deva otro vietu kopvērtējumā, kas savukārt nozīmē, ka viņiem ir garantēta vieta Pasaules kvalifikācijas turnīrā, kurā piedalīsies visas tās labākās komandas, kuras nebūs kvalificējušās turnīram tiešā veidā un cīnīsies par pēdējo vietu olimpiskajā turnīrā.

Jāpiebilst, ka trešo vietu "Grand prix" seriāla kopvērtējumā ieguva angļi, taču viņi savu spēlēšanu Olimpiādā nodrošināja jau piedaloties Pasaules sērijā.

Pārējām "Grand prix" seriāla dalībniecēm, lai kvalificētos Pasaules kvalifikācijas turnīram, būs jāpiedalās Eiropas atlases turnīrā, kur bez šīm piedalīsies arī četras labākās A grupas komandas, kuru vidū ir arī Latvijas izlase, un B grupas uzvarētāja.

Jau zināms, ka 25. un 26. jūlijā notiekošajās sacīkstēs Latvijas izlase pamatturnīrā spēlēs vienā grupā ar Vāciju, Lietuvu un Rumāniju. Lai izcīnītu ceļazīmi uz Pasaules kvalifikācijas turnīru, Latvijas izlasei ir šajā turnīrā ir jāizcīna medaļas.

Eiropas atlases turnīrs, dalībnieki

Komanda
Krievija
Vācija
Portugāle
Beļģija
Lietuva
Gruzija
Itālija
Rumānija
Polija
Ukraina
Latvija
Īrija

2016. gada Riodežaneiro olimpiskās spēles. Regbijs-7. Kvalificējušās komandas

Vīrieši

KomandaKvalifikācijas Veids
BrazīlijaRīkotājvalsts
Fidži1. vieta PS
DĀR2. vieta PS
Jaundzēlande3. vieta PS
Anglija (Lielbritānija)4.vieta PS
ArgentīnaCONSUR čempione
ASVNACRA čempione
FrancijaRugby Europe čempione
ARFU ČEMPIONS1.vieta
FORU ČEMPIONS1.vieta
CAR ČEMPIONS1.vieta
Pasaules kval. turnīrs1. vieta

Sievietes

KomandaKvalifikācijas Veids
BrazīlijaRīkotājvalsts
Jaundzēlande1. vieta PS
Kanāda2. vieta PS
Austrālija3. vieta PS
Lielbritānija4.vieta PS
KolumbijaCONSUR čempione
ASVNACRA čempione
FrancijaRugby Europe čempione
ARFU ČEMPIONS1.vieta
FORU ČEMPIONS1.vieta
CAR ČEMPIONS1.vieta
Pasaules kval. turnīrs1. vieta

Izmantotie resursi:
World Rugby
Rugby Europe official website