Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Getlends trešo reizi apstiprināts par britu un īru "Lions" treneri

Juris Miņins
Juris Miņins

Getlends trešo reizi apstiprināts par britu un īru "Lions" treneri
Vorens Getlands
Foto: PA Images/Scanpix

Šodien ir kļuvis zināms, ka Jaunzēlandes regbija speciālists Vorens Gtlends jau trešo reizi pēc kārtas ir apstiprināts par britu un īru "Lions" apvienotās izlases galveno treneri.

55 gadus vecais Jaunzēlandes regbija treneris Vorens Getlends, kurš šobrīd ir arī Velsas izlases galvenais treneris, jau trešo reizi pēc kārtas ir nosaukts par britu un īru "Lions" komandas galveno treneri. Šoreiz viņam būs jāved "Lauvas" 2021. gadā ieplānotajā tūrē uz Dienvidāfrikas Republiku.

Jāpiebilst, ka kopumā Getlendam šī būs jau ceturtā tūre kopā ar "Lions" komandu, jo 2009. gadā viņš jau bija devies palīgā šai vienībai kā trenera palīgs tūrē pa DĀR. 2013. gadā, jau galvenā trenera postenī, viņš veda komandu uz Austrāliju, bet pirms diviem gadiem Vorens Getlends ar britu salu komandu viesojās savās mājās.

Kopumā Getlenda vadībā "Lions" ir aizvadījuši sešas oficiālās spēles, kurās ir izcīnītas trīs uzvaras, piedzīvoti divi zaudējumi un viena spēle noslēgusies neizšķirti. Gūto un zaudēto punktu attiecība – 118:104.

Atgādināsim, ka britu un īru "Lions" komanda ir apvienotā izlase, kurā spēlē visu četru reģiona izlašu (Anglijas, Īrijas, Velsas, Skotijas) spēlētāji, kuri nav aizņemti savu valstu izlasēs. Reizi četros gados komanda tiek izveidota, lai dotos izbraukuma uz kādu no spēcīgākajām dienvidu puslodes regbija valstīm – Austrāliju, Jaunzēlandi vai DĀR (šīs valstis tiek izvēlētas pēc rotācijas principa).

Savas pastāvēšanas vēsturē "Lions" ir aizvadījuši 117 mačus, kuros ir izcīnītas 47 uzvaras. Vislabāk komandai ir veicies pret Argentīnu, pret kuru tā spēlēja vēl 20. gadsimta pirmajā pusē, jo tad tika uzvarētas visas trīs sērijas (septiņi mači). No deviņām sērijām pret Austrāliju britu salu komanda ir uzvarējusi septiņās, bet pret DĀR un Jaunzēlandi ir gājis daudz sliktāk, jo ir uzvarēti, attiecīgi, 37% un 17% maču.

Atgriežoties pie Vorena Getlenda figūras, jāatgādina, ka pēc 2019. gada Pasaules kausa beigsies viņa līgums ar Velsas regbija savienību un tiek baumots, ka viņš varētu būt star galvenajiem kandidātiem uz jaunā Anglijas izlases galvenā trenera vietu. Tiesa, ja vien nenotiks kas ārkārtējs, tas varēs notikt ne ātrāk kā 2021. gadā, kad līgums beigsies esošajam angļu trenerim Edijam Džonsam.

Izmantotie resursi:
https://www.planetrugby.com/