Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Apturēta regbija EČ norise, atcelti arī "Pro 14" mači

Juris Miņins
Juris Miņins

Apturēta regbija EČ norise, atcelti arī "Pro 14" mači
Foto: Zumapress.com/Scanpix

Eiropas regbija savienība šodien ir paziņojusi, ka uz mēnesi aptur visus savā pārziņā esošos starptautiskos turnīrus. Līdzīgu lēmumu ir pieņēmuši "Pro 14" turnīra rīkotāji.

Eiropas regbija savienība, jeb "Rugby Europe" šodien, 12. martā, ir nākusi klajā ar paziņojumu, ka, sakarā ar koronavīrusa COVID-19 izplatību, tā līdz 15. aprīlim aptur visu savā pārraudzībā esošo starptautisko turnīru norisi.

Šis lēmums kopumā skar četrus turnīrus – Eiropas čempionātu regbijā kā kungiem, tā arī dāmām (kopumā 12 spēles), Eiropas čempionātus U20 (Portugālē) un U18 (Krievijā) vecuma grupās, kā arī U18 regbija attīstības spēles, kam bija jānotiek Čehijā.

Pie paziņojuma ir arī "Rugby Europe" vadītāja Oktaviana Morariru komentārs: "Mēs rūpīgi sekojam notiekošajam un uztraucamies par spēlētāju, treneru, tiesnešu un skatītāju veselībām, tāpēc pieņēmām šādu soli. Ceram, ka pēc mēneša situācija būs mainījusies uz labo pusi, taču, ja tā nebūs, mēs lemsim, ko darīt tālāk."

Pēc Eiropas regbija savienības lēmuma, ar līdzīgu paziņojumu nāca arī "Pro 14", kas ir viens no spēcīgākajiem Eiropas klubu regbija čempionātiem, rīkotāji. Paziņojumā ir teikts, ka turnīra norise tiek apturēta uz nenoteiktu laiku. Šajā čempionātā piedalījās komandas no Īrijas, Velsas, Skotijas, Itālijas un DĀR.

Jāatgādina, ka pasaules sports koronavīrusa dēļ jau ir saņēmis vairākus triecienus, tajā skaitā ir pārtraukta vairāku vadošo turnīru norise kā Eiropā, tā Ziemeļamerikā. Regbijs, jāatzīmē, arī ir dabūjis pamatīgi ciest, jo uz šo brīdi uz rudeni ir pārcelti trīs Sešu nāciju čempionāta mači.

Izmantotie resursi:
https://www.rugbyeurope.eu/
https://www.planetrugby.com/