Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Austrālija atspēlējas un aptur DĀR

Juris Miņins
Juris Miņins

Austrālija atspēlējas un aptur DĀR
Foto: EPA/Scanpix

Pēdējās mača minūtēs izturot pamatīgu Dienvidāfrikas Republikas izlases spiedienu, Austrālijas komanda prata izcīnīt panākumu ar 23:18, svinot savu pirmo uzvaru 2018. gada Regbija čempionātā.

Austrālija un DĀR pēdējos gados vienmēr ir priecējusi regbija līdzjutējus ar principiālām un sīvām spēlēm, tāpēc arī šodien tāda tika gaidīta. Turklāt, ņemot vērā abu komandu panākumus pirmajās divās nedēļās, kur austrālieši piedzīvoja divus zaudējumus pret Jaunzēlandi, bet DĀR tikai mājas mačā prata tikt galā ar Argentīnu, bija paredzams, ka šoreiz, pēc nedēļas pārtraukuma turnīra kalendārā, abas komandas būs īpaši sagatavojušās un motivētas.

Spēle sākās ar sagaidāmu, taču ārkārtīgi veiksmīgu Austrālijas uzbrukumu, kas noslēdzās ar Maikla Hūpera piezemējumu jau mača otrajā minūtē, taču kopumā pirmais puslaiks pagāja DĀR komandas zīmē.

No sākuma, izmantojot veiksmīgu molu, bumbu ieskaites zonā nogādāja Mbongeni Mbonami, bet vēlāk Makazole Mapimpi prata rezultātu palielināt līdz 15:7. Jāsaka, ka par iemeslu šādai spēle kalpoja biežie Austrālijas izlases pārkāpumi un neprecizitātes kā spēlē kopumā, tā arī sitienos pa vārtiem.

Puslaika izskaņu gan "Valabijiem" izdevās aizvadīt uz pozitīvas nots, jo, izmantojot DĀR komandas kļūdu auta izspēlē, Mets Tomua tika pie bumbas, ko, izskrienot caur vārtiem, arī piezemēja un realizēja. Vēlāk gan viesi sarīkoja vēl vienu ofensīvu, taču tā beidzās ar Eltona Jantīza trīs punktu sitienu, bet puslaiks noslēdzās ar Rīza Hodža precīzu bumbas raidījumu vārtos no savas laukuma puses.

Otrais puslaiks gan tika aizvadīts pēc pilnīgi cita scenārija. Austrālijas izlase, saprotot, ka atkāpties nav kur, šīs 40 minūtes pavadīja ar mērķtiecīgu virzīšanos uz pretinieku ieskaites zonu, spēlei arī kļūstot daudz precīzākai un pārdomātākai. Tam par labu nospēlēja ne tikai Maikla Čeikas uzruna puslaika pārtraukumā, bet arī maiņas, kas tika veiktas, laukumā laižot arī pieredzējušo Bernardu Fouliju.

Piezemējumus gan austrāliešiem neizdevās gūt, taču viņi realizēja divus soda sitienus, kas, vispirms, viņiem ļāva atgūt vadību, bet vēlāk arī palielināt pārsvaru līdz pieciem punktiem.

DĀR tikmēr pārņēma austrāliešu pirmā puslaika spēles stilu, precīzāk, bieži kļūdījās, pārkāpa noteikumus un zaudēja bumbu, kas viņiem arī dārgi maksāja. Mača izskaņā viņi gan bija ļoti tuvu tam, lai, ja ne izrautu uzvaru tad vismaz nodrošinātu neizšķirtu, taču steiga, kā arī fakts, ka mājnieku aizsardzība izrādījās labāka, to nepieļāva.

Jāpiebilst, ka pēdējo divu gadu laikā šī ir pirmā DĀR un Austrālijas izlašu spēle, kurā tiek noskaidrots uzvarētājs, jo divās iepriekšējās cīņās tika fiksēti neizšķirti.

Ceturtā Regbija čempionāta spēļu kārta tiks aizvadīta jau pēc nedēļas, kad DĀR mēģinās izturēt Jaunzēlandes eksāmenu, bet Argentīna viesosies Austrālijā, kur viņiem būs jāparāda, ka pēdējo divu kārtu atzīstamais sniegums nav bijusi nejaušība.

2018. gada Regbija čempionāts, 3. kārta

MājniekiViesiRezultāts
JaunzēlandeArgentīna46:24
AustrālijaDĀR23:18
#KomandaSUNZPAP
1.Jaunzēlande3300124:4914
2.DĀR310271:766
3.Argentīna310277:994
4.Austrālija310248:964