Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Pirmajā posmā uzvar ''Baltic XL/Livonia'' regbisti

Krišs Upenieks

Pirmajā posmā uzvar ''Baltic XL/Livonia'' regbisti
Foto: Zigismunds Zālmanis (LRF)

Svētdien, 7. maijā, Upesciema stadionā notika Latvijas regbija 7 čempionāta pirmais no trim posmiem, samērā pārliecinošu uzvaru izcīnot RFC “Livonia” pirmajai komandai “Baltic XL/Livonia”.

Sacensībās piedalījās deviņas komandas (secībā pēc pieteikumu iesniegšanas): “RFS/Eži”, “Baltic XL/Livonia”, “HansaFlex/Livonia”, “Garkalne/Livonia”, “LLU/Sigulda”, ĶNSS, “Stats/Ķekava”, “Halipapa/Jūrmalas SS”, RK “Fēnikss”. Priekšsacīkstēs iepriekš minētais devītnieks tika sadalīts trijās grupās, no kurām pirmo, otro un trešo vietu ieguvēji, atbilstoši sasniegtajiem rezultātiem, iekļuva nākamajā kārtā, kur savukārt katra trio trīs vienības izspēlēja izšķirīgos divus mačus par galīgajām vietām pirmajā kārtā.

Pirmo vietu izcīnīja “Baltic XL/Livonia”, saņemot kausu. Ceturtie bija “Halipapa/Jūrmalas SS” regbisti, izcīnot šķīvi, bet septīto vietu izcīnīja RFC “Livonia” otrā komanda “HansaFlex/Livonia”, iegūstot biķeri. Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju tika atzīts Dāvis Jaunalksnis no “HansaFlex/Livonia”, kurš iekrāja 30 punktus.

Galīgais vietu sadalījums Latvijas čempionāta pirmajā posmā: 1. “Baltic XL/Livonia”, 2. “Stats/Ķekava”, 3. RK “Fēnikss”, 4. “Halipapa/Jūrmalas SS”, 5. “RFS/Eži”, 6. ĶNSS, 7. “HansaFlex/Livonia”, 8. “LLU/Sigulda”, 9. “Garkalne/Livonia”.

Līdz izšķirīgajai cīņai finālgrupā aizcīnījās divi senie un principiālie Latvijas ovālās bumbas sāncenši “Baltic XL/Livonia” un “Stats/Ķekava”. “Livonieši” apakšgrupā pārliecinoši ar 36:7 uzvarēja ĶNSS un ar 31:0 “LLU/Sigulda”. Fināltrijniekā “Baltic XL/Livonia” ar 24:7 pieveica RK “Fēnikss” un izšķirīgajā mačā “Stats/Ķekava”.

Savukārt “Ķekavnieku” ceļš uz labāko trijnieku bija “ērkšķaināks”. Regbija kluba “Miesnieki” pirmā komanda grupu turnīrā tikai ar 14:12 (pēc pirmā puslaika 0:12) spēja pieveikt “Halipapa/Jūrmalas SS” un ar 26:5 “HansaFlex/Livonia”. Toties fināltrio “Miesnieki” ar 22:14 bija pārāki pār RK “Fēnikss”, bet atzina “Baltic XL/Livonia” pārākumu.

Izšķirīgais mačs starp “Livoniešu” un “Miesnieku” pirmajām komandām sākās ar “Baltic XL” regbistu ofensīvu. Pirmos septiņus punktus ar piezemējumu guva Kristaps Bērziņš, viņam pašam arī sekmīgi raidot mērķī realizācijas sitienu. Pēc tam izcēlās “Livonia” pirmās vienības kapteinis Ainārs Bērziņš, Vītars Blošķis un Pavels Tulubjevs. Pieplusojot vēl vienu K. Bērziņa realizāciju, pirmais puslaiks noslēdzās ar 24:0 “Baltic XL/Livonia” regbistu labā.

Savukārt mača otrajā daļā punktus guva tikai “Stats/Ķekava” spēlētāji. Pēc vienlaicīgā “Livoniešu” Blošķa divu minūšu soda (dzeltenā kartīte) un Roberta Miksona noraidījuma (sarkanā kartīte), piecus punktus atspēlēja Artūrs Alainis un Ivars Eglis. Pieskaitot vēl “Miesnieku” precīzo realizāciju, laukuma saimnieku pārsvars saruka līdz 24:12. Tomēr “Baltic XL/Livonia” regbisti pat mazākumā prata noslāpēt sāncenšu centienus gūt vēl kādu punktu. Spēle tā arī noslēdzās – 24:12 “Baltic XL/Livonia” labā.

“Baltic XL/Livonia” galvenais treneris Edmunds Ščavinsks:
– Jau otrajā turnīrā pēc kārtas nospēlējām kā vienota komanda. Nevienu izcelt negribu, jo labi spēlēja visi puiši. Padevās gan aizsardzība, gan uzbrukums. Kritiskajā brīdī otrajā puslaikā pēc diviem noraidījumiem, kad palikām piecatā pret septiņiem, nospēlējām ļoti prasmīgi. Kopumā ar komandas startu šajās “regbija brīvdienās” esmu vairāk nekā apmierināts!

“Stats/Ķekava” galvenais treneris Uldis Bautris:
– Nepaveicās, jo jau sacensību pirmajā spēlē pret jūrmalniekiem traumu guva viens no mūsu līderiem Elmārs Šefanovskis. Tas būtībā izjauca visus mūsu plānus šajā turnīrā. Atliek tikai gatavoties sacensību otrajam posmam, kas notiks jūlija sākumā.

Informāciju sagatavoja:
Jānis Erenbergs, LRF preses sekretārs