Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Premjerlīgas čempioni "Saracens" saņem 35 punktu sodu par algu budžeta pārkāpšanu

Juris Miņins
Juris Miņins

Premjerlīgas čempioni "Saracens" saņem 35 punktu sodu par algu budžeta pārkāpšanu
Londonas "Saracens" svinot uzvaru 2018./2019. gada Premjerlīgas sezonā
Foto: Reuters/Scanpix

Anglijas regbija Premjerlīgas iepriekšējās sezonas čempioni kā arī Čempionu kausa uzvarētāji Londonas "Saracens" ir saņēmuši 35 punktu sodu, kā arī naudassodu par iepriekšējās trijās sezonās pārkāptajiem spēlētāju atalgošanas nosacījumiem.

Anglijas Premjerlīgas klubiem, līdzīgi kā nu jau tas ir daudzos čempionātos, spēlētāju atalgojums ir stingri noteikts ar algu griestiem un, kā jau šī sistēma paredz, to pārkāpjot seko sods. Nu "nežēlastībā" ir kritusi viena no Eiropas klubu regbija vadošajām komandām, Londonas "Saracens". Londoniešiem ir piešķirts 35 punktu sods šīs sezonas kopvērtējumā kā arī vairāk kā 5.36 miljonus britu mārciņu liels naudas sods.

Par iemeslu tik bargam sodam kalpoja Premjerlīgas rīkotāju veikta izmeklēšana par komandas tēriņiem. "Saracīni" nespēja uzrādīt pilnu spēlētājiem izmaksāto summu sarakstu par pēdējām trijām iepriekšējām sezonām, kā arī katrā no trim iepriekšējiem gadiem klubs ir pārsniedzis algu griestus.

Pagaidām gan Londonas regbija klubam oficiāli punkti vēl nav noņemti, jo tam ir iespēja pārsūdzēt šo lēmumu. To klubs arī plāno darīt, jo viņu skatījums uz izmaksāto atalgojumu struktūru un tā daļām, kas attiecas un kas neattiecas uz kopējo algu budžetu, atšķiras no Premjerlīgas neatkarīgās ekspertu grupas skatījuma.

Londonas "Saracens" ir viena no veiksmīgākajām pēdējo desmit sezonu komandām Eiropas klubu regbijā, jo tās kontā ir seši Premjerlīgas fināli un četri šī turnīra čempionu tituli, turklāt visus desmit gadus komanda ir bijusi starp vienībām, kas ir iekļuvušas izslēgšanas mačos (iekļūst četras labākās). Savukārt Eiropas regbija cīņās viņi sešas reizes ir aizkļuvuši vismaz līdz pusfinālam, četrreiz spēlējuši finālā un trīsreiz arī uzvarējuši prestižākajā Eiropas klubu turnīrā.

Tāpat šajā klubā spēlē tādi starptautiskajā arēnā zināmi spēlētāji kā brāļi Vunipolas, Maro Itodže, Ovens Farels, Džeimijs Džordžs, Šons Meitlands, Eliots Deilijs, Vinsents Kočs un citi.

Jāsaka, ka, lai arī sods kādu var saņemt "Saracens" vienība ir ļoti iespaidīgs, nebūt ne visi to uzskata par taisnīgu. Tā, piemēram, Ekseteras "Chiefs" kluba vadītājs Tonijs Rovs uzstāj, ka par šādiem pārkāpumiem komanda būtu jāizslēdz no Premjerlīgas, jo, tā kā tā ir gana meistarīga komanda, arī ar 35 punktu deficītu tā var iekļūt izslēgšanas mačos jau šajā sezonā.

Jāpiebilst, ka "Saracens" un "Chiefs" komandu duelis ir pēdējo Premjerlīgas sezonu principiālākā cīņa. Šajā sezonā londonieši, tāpat arī kā ekseterieši, jau ir tikuši pie divām uzvarām trijos mačos un nopelnījuši deviņus punktus, tāpēc, ja sods tiks piešķirts, turpmāk viņiem būs jāmēģina izkļūt no 26 punktu deficīta, ko, vismaz teorētiski, ir iespējams izdarīt sešu maču laikā.

Kā arī...

- Priekšlaicīgi sezona un arī karjera ir beigusies bijušajam Anglijas izlases kapteinis Dilanam Hārtlijam, kurš tā arī nav spējis atgūties no ceļgala savainojuma, kas viņam liedza piedalīties Pasaules kausā un tāpēc ir spiests noslēgt profesionālā regbista karjeru.

- Par karjeras beigām, tiesa, tikai starptautiskās, ir paziņojis arī 2019. gada Pasaules kausa ieguvējs Dienvidāfrikas Republikas izlases sastāvā Tendai Mtavarira.

- Savukārt Skotijas regbija savienība ir saņēmusi 70 tūkstošus britu mārciņu lielu sodu, kā arī norādījumu atvainoties par iepriekšējiem izteikumiem, kas saistīti ar iespējamo Pasaules kausa mača atcelšanu starp viņu un Japānas izlasi. Atgādināsim, ka pastāvēja iespēja, ka spēli atcels un noformēs par tehnisko neizšķirtu, kas liegtu skotiem spēlēt izslēgšanas mačos. Spēle gan beigu beigās notika, taču skoti tāpat zaudēja un varēja doties mājās jau pēc grupu turnīra.

Izmantotie resursi:
https://www.planetrugby.com/