Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Latvijas regbistu eirokausu maču tiesās sieviete

Latvijas regbistu eirokausu maču tiesās sieviete
Džoja Neivila
Foto: planetrugby.com

Pēc tam kā Eiropas profesionālā regbija klubu savienība publicēja tiesnešu sarakstus eirokausu trešajai un ceturtajai kārtai, ir kļuvis zināms, ka Īriju pārstāvošā rebija tiesnese Džoja Neivila kļūs par pirmo sievieti sporta veida vēsturē, kura tiesās vīru profesionālā regbija maču.

Džoja Neivila ir bijusī Īrijas izlases regbiste, kas valsts komandas sastāvā ir uzvarējusi 70 mačos, tajā skaitā 2013. gada Sešu nāciju kausā, kur īrietes triumfēja ar "Grand Slam", proti, uzvarot visos turnīra mačos. Savukārt pēc karjeras noslēguma viņa nolēma kļūt par regbija tiesnesi.

Līdzšinējā karjerā Neivila jau ir sasniegusi diezgan daudz, jo ir tiesājusi ne tikai sieviešu Pasaules kausā regbijā kā galvenā trenere, bet arī trenera asistenta lomā piedalījusies Pro 12 (pašlaik – Pro 14) turnīra spēlēs, Eiropas Izaicinājuma kausa mačos, kā arī tiesājusi Eiropas Nāciju kausa spēli starp Dāniju un Norvēģiju.

Jau šobrīd viņa droši var tikt saukta par pionieri sieviešu-regbija tiesnešu jomā, jo viņa ir pirmā sieviete, kas tiesneša asistenta amatā ir aizvadījusi Eiropas Izaicinājuma kausa, kā arī Pro 12 maču. Savukārt starptautiskajā arēnā viņa ir otrā dāma, kas tiesāja izlašu maču, pirmatklājējas titulu atdodot spānietei Alhambrai Nīvai.

Tiesa, Neicila kļūs par pirmo sievieti, kas galvenā tiesneša pozīcijā strādās eirokausos, jo šodien ir kļuvis zināms, ka Eiropas Izaicinājuma kausa ietvaros, 15. decembrī paredzēto maču starp Francijas komandu no Bordo un Krasnojarskas "Enisey-STM" komandu ir nolemts atdod Džojai.

Jāpiebilst, ka bez šī mača, kurā īriete debitēs kā galvenā tiesnese, tiesneša asistente turpinās darboties starptautiskajā arēnā, strādājot trīs spēlēs – Tonga pret "Barbarians", Kanāda pret Spāniju un Francija pret Japānu.

Atgādināsim, ka Krasnojarskas "Enisey-STM" komandā jau ilgus gadus spēlē divi Latvijas regbija audzēkņi – Uldis Saulīte un Jurijs Baranovs, kurš arī ir šīs "Sibīrijas smagās mašīnas" kapteinis.

Izmantotie resursi:
Planet Rugby | News, Scores, Results, Features

Tev jābūt autorizētam,