Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Nosaukti pretendenti Gada spēlētāja balvai

Nosaukti pretendenti Gada spēlētāja balvai

Bodens Barets ir galvenais favorīts uz uzvaru.
Foto: AFP/Scanpix

"World Rugby" nosaukusi sešus spēlētājus, kas kandidē uz 2016. gada labākā spēlētāja balvu. Pretendentu vidū trīs angļi, divi jaunzēlandieši un viens īrs. Uzvarētājs tiks paziņots "World Rugby" apbalvošanas ceremonijā 13. novembrī.

2016. gads pagājis divu valstsvienību - Jaunzēlandes un Anglijas - zīmē. Tāpēc nav pārsteigums, ka no sešiem kandidātiem, pieci pārstāv abas valstsvienības. Jaunzēlades izlases brīvais pussargs Bodens Barets bija rezultatīvākais spēlētājs Četru nāciju jeb "Rugby Championship" turnīrā, kurā Jaunzēlande pārliecinoši triumfēja, kā arī aizveda savu "Hurricanes" klubu līdz triumfam "Super Rugby" čempionātā. Ar tādiem pašiem panākumiem var lepoties viņa komandas biedrs gan klubā, gan izlasē hukers Deins Kouls. Teicami ticis galā ar saviem tiešajiem pienākumiem, kas galvenokārt saistās ar melnā darba darīšanu, taču spējis arī paspīdēt, demonstrējot pirmās līnijas spēlētājam netipisku spēju komplektu.

Pagaidām nevainojamu gadu aizvadošo Angliju kandidātu sarakstā pārstāv Londonas "Saracens" spēlētāji Ouvens Farels, Billijs Vunipola un Maro Itodže. Anglijas izlase triumfēja Sešu nāciju kausa izcīņā un vasarā trīs spēļu tūrē sausā atstāja Austrāliju. Savukārt "Saracens" triumfēja gan Anglijas premjerlīgā, gan Eiropas Čempionu kausa izcīņā. Visredzamākais šajos panākumos bija Farels, kurš gan pats guva piezemējumus, gan akurāti sita pa vārtiem. Otrās līnijas spēlētājs Itodže jau saņēmis aizvadītās sezonas Eiropas labākā spēlētāja balvu un ir nopietns pretendents uz līdzīgu atzinību pasaules mērogā. Tikmēr enerģiskā 8. numura Vunipolas uzvara ir maz ticama.

Sarakstā ielauzies arī Īrijas izlases un "Leinster" 8. numurs Džeimijs Hīslips. Gads kopumā viņa pārstāvētajām komandām nav bijis spožs, taču gada nogale ir ļoti veiksmīga. "Leinster" ir līdere t.s. ķeltu līgā jeb "Pro 12" čempionātā, bet Īrija nule kā pirmo reizi vēsturē uzveica Jaunzēlandi, pārtraucot tās 18 uzvaru sēriju. Arī Hīslipa, līdzīgi kā Vunipolas, uzvara ir maz ticama.

Neviens no šiem sešiem spēlētājiem balvu iepriekš nav ieguvis. Nominēti tai bijuši Hīslips (2009) un Farels (2012). Par galveno favorītu šogad tiek uzskatīts Bodens Barets, bet vislielāko konkurenci viņam varētu sastādīt Ouvens Farels. Balsojumā piedalīsies deviņas regbija leģendas un četri autoritatīvi žurnālisti. Apbalvojums tiek pasniegts kopš 2001. gada.

Gada spēlētāja balvas ieguvēji

GadsUzvarētājsValsts
2001Kīts VudsĪrija
2002Fabjēns GaltjēFrancija
2003Džonijs VilkinsonsAnglija
2004Skalks BurgersDienvidāfrika
2005Dens KārtersJaunzēlande
2006Ričijs MakovsJaunzēlande
2007Braiens HabanaDienvidāfrika
2008Šeins ViljamssVelsa
2009Ričijs MakovsJaunzēlande
2010Ričijs MakovsJaunzēlande
2011Tjerī DusatuāFrancija
2012Dens KārtersJaunzēlande
2013Kīrans RīdsJaunzēlande
2014Brodijs RetaliksJaunzēlande
2015Dens KārtersJaunzēlande

Visvairāk nomināciju

VietaSpēlētājsValstsSkaits (uzvaras)
1.Ričijs MakovsJaunzēlande8 (3)
2.Dens KārtersJaunzēlande5 (3)
3. - 4.Braiens O'DriskolsĪrija3 (0)
3. - 4.Deivids PokoksAustrālija3 (0)

Tev jābūt autorizētam,