Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Latvijas dāmas gūst bronzu Eiropas čempionātā pludmales regbijā

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas dāmas gūst bronzu Eiropas čempionātā pludmales regbijā
Foto: Zigismunds Zālmanis, rugbylatvia.com

Latvijas sieviešu izlase pludmales regbijā jeb regbijā-5 svētdien Maskavā izcīnīja bronzu Eiropas čempionātā, kamēr vīri samierinājās ar septīto vietu.

Dāmu turnīrā piedalījās astoņas izlases, līdz ar to pirmajā dienā uzreiz tika izspēlētas vietas pusfinālā. Ulda Bautra trenētās regbistes sestdien parādīja cienījamu sniegumu - pirmajā mačā Latvija ar 5:4 apspēlēja Austriju, tad ar 1:9 kapitulēja Krievijai, bet apakšgrupas noslēgumā ar 12:1 sagrāva Slovēniju.

Līdz ar to sportistes iekļuva pusfinālā, kurā ar 3:4 piekāpās Itālijai, kamēr pēc tam spēlē par trešo vietu ar 5:4 uzvarēja Horvātiju.

Savukārt vīru turnīrā Latvija sestdien apakšgrupā ar 8:3 pārspēja ar gruzīniem bagāto Azerbaidžānas izlasi, tad ar 1:10 kapitulēja Krievijai, bet noslēgumā ar 7:4 apspēlēja Slovēniju. Svētdien ceturtdaļfinālā Latvija ar 5:11 kapitulēja Gruzijai, vēlāk ar 5:6 zaudēja arī Moldovai, kamēr spēlē par septīto vietu ar 7:5 pārspēja Horvātiju.

Gan vīru, gan dāmu konkurencē sacensībās uzvarēja Krievijas izlase, turklāt dāmas vadīja Sergejs Lisko, kurš joprojām ir arī Latvijas izlases galvenais treneris klasiskajā regbijā.

Eiropas čempionāts pirmoreiz notika pērn, kad turpat Maskavā nebija pārāk liela konkurence. Toreiz dāmu konkurencē piedalījās vien četras komandas, Latvijai paliekot pēdējai. Šoreiz vīru komandu skaits pieaudzis līdz 12, bet dāmu izlases turnīrā ir jau astoņas.