Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Latvijas regbija-7 izlase pirmajā sabraukumā uzsvaru liks uz jaunajiem spēlētājiem

Latvijas regbija-7 izlase pirmajā sabraukumā uzsvaru liks uz jaunajiem spēlētājiem
LRF VP Lauris Ērenpreiss (no kreisās), izlases spēlētājs Gatis Purviņš, menedžeri Kaspars Kagainis, Marta Ozola, galvenais treneris Dens Skarboro
Foto: Latvijas Regbija federācija

Latvijas regbija-7 izlase šajā nedēļas nogalē gaidāmajā Eiropas čempionāta otrās spēcīgākās jeb "Trophy" divīzijas pirmajā sabraukumā uzsvaru liks uz jaunajiem spēlētājiem, trešdien preses konferencē pavēstīja vienības vadība.

Latvijas regbija-7 izlase šobrīd sacenšas Eiropas čempionāta "Trophy" divīzijā, kas ir otrā spēcīgākā, tajā valstsvienībām cīnoties par 13.-24. vietu kontinentā. Šī turnīra ietvaros izlasei šonedēļ būs sabraukums Horvātijā, bet mēneša beigās - Lietuvā.

Regbijs-7 ir olimpiskais sporta veids. 2015. gadā Latvijas regbija-7 izlase guva trešo vietu Eiropas čempionāta otrajā spēcīgākajā grupā (tobrīd saucās A divīzija) un iekļuva Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Šogad Latvijas izlases galvenais treneris ir kādreizējais Anglijas izlases spēlētājs gan klasiskajā regbijā, gan regbijā-7 Dens Skarboro, kurš gan komandas pilnvērtīgu vadīšanu uzsāka vien svētdien.

"Liekam lielas cerības uz jauno treneri. Mēs viņu atradām izpētes procesā, tiekot izskatītiem vairākiem kandidātiem. Viss nosliecās uz viņa kandidatūru, tagad viņš ir šeit un ceram, ka ar savu milzīgo pieredzi spēs mums palīdzēt. Ceram, ka tas arī rezultēsies sasniegumos," izteicās Latvijas Regbija federācijas viceprezidents Lauris Ērenpreiss. "Turnīrā iesim soli pa solim - gribam pirmā sabraukuma apakšgrupā uzvarēt Luksemburgu un Dāniju. Ukraina ir spēcīga, bet iespējas būs, jo septītinieks ir dinamiska spēle."

"Šobrīd vienošanās ar treneri ir uz šiem posmiem, tālāk pēc rezultātiem redzēsim, tāpat ņemsim vērā arī viņa privātās vēlmes - ja viss būs veiksmīgi, izmantosim visu viņa brīvo laiku," par potenciālo nākotnes sadarbību teica Ērenpreiss.

"Mums izvēlēts uz šo brīdi optimālais sastāvs, kas ir gados jauns. Tomēr nebaidāmies, jo liela daļa šo jauno spēlētāju sevi jau parādījuši arī lielajā izlasē un uz viņiem tiek liktas cerības, ka varēsim labi nostartēt," teica izlases menedžeris Kaspars Kagainis. "Ceram uz sadarbību ar treneri arī nākotnē, ka šis nav vienas dienas projekts. Šiem jaunajiem spēlētājiem nepieciešams gūt arvien lielāku pieredzi."

Kagainis atzina, ka ļoti daudzi spēlētāji, kurus izlases vadība gribēja redzēt, ir guvuši traumas. Tāpat Horvātijā izlasei nepalīdzēs valsts absolūtās čempiones "Miesnieku" spēlētāji, kuri dosies uz komercturnīru Amsterdamā. "Treniņprocesā bija pārstāvēti visi Latvijas regbija klubi, arī "Miesnieki". No tiem viņu spēlētājiem, kurus redzējām kā kandidātus, pieejamākais bija Dāvis Bajārs, bet viņš pagājušajā nedēļas nogalē guva traumu. Viņš diemžēl šajā posmā nevar palīdzēt, bet pārējie četri mūs interesējošie "Miesnieku" spēlētāji uz šo posmu nepievienosies."

Izlasē vidējais vecums pirmajā sabraukumā būs 23 gadi, bet, piemēram, Miķelis Jurēvičs vien šomēnes atzīmēs 17. dzimšanas dienu. Izlases vadība piesardzīgi atzīst, ka šogad galvenais uzdevums būs iespēlēt jaunos spēlētājus un saglabāt vietu "Trophy" divīzijā.

"Dodamies ar ļoti pozitīvu noskaņojumu. Jaunais treneris ir patīkama pārmaiņu vēsma, visi treniņos grib parādīt sevi. Ļoti novērtējam pieredzi, ko Dens var dot, reti kurš no mums līdz šim trenējies tik augsta līmeņa vadībā," teica izlases spēlētājs Gatis Purviņš. "Sastāvs ir optimāls un varam parādīt labu sniegumu - uzvarēs tas, kurš gribēs uzvarēt."

"Aizvadīta ļoti interesanta nedēļa, esmu iepazinies ar visiem, sapratis, kuri spēlētāji ir pieejami," pauda Skarboro, daudzi spēlētāju traumas nosaucot par "interesantu problēmu". "Tā dod iespēju jaunajiem spēlētājiem. Varu izvēlēties vien no tiem spēlētājiem, kas nāk uz treniņiem."

"Šonedēļ mums būs uzsvars uz jaunajiem spēlētājiem, bet nākamajā posmā būs "Miesnieku" regbisti, traumētie, vairāk strādāsim uz mūsu labāko sniegumu. Tomēr mums arī šonedēļ ir interesants sastāvs," teica Skarboro un turpinājumā uzskaitot katra izlases spēlētāja stiprās puses. "Esmu daudz strādājis, lai iepazītos ar katru. Sākumā mums bija 30 spēlētāji un tas nav ideāli, lai dažu dienu laikā sagatavotos turnīram, tomēr redzēju visu, ko Latvija piedāvā. Šodien pirmoreiz esam ar optimālo sastāvu, būs interesanti. Esmu pielicis jaunas taktiskās lietas, tomēr cenšos ar tām nepārspīlēt. Lai jaunie regbisti labi nospēlētu, galvenā būs vienkāršība."

Tāpat Skarboro īpaši pateicās pieredzējušajiem Kristama Bērziņam un Valteram Raņķim, kuri šoreiz atstāti ārpus sastāva, lai dotu iespēju jaunajiem spēlētājiem. "Viņi mums šonedēļ daudz palīdzēja treniņos, bet gribam likt uzsvaru uz jaunajiem."

Skarboro stāstīja, ka pirms piedāvājuma no Latvijas par mūsu valsti zinājis "tikpat daudz kā jebkurš anglis". Viņš atzina, ka Amsterdamas turnīrs, kurā šonedēļ piedalīsies "Miesnieki" ir augstas kvalitātes. "Tas ir labs, interesants turnīrs, tur ir arī ļoti labi spēlētāji. Manā Eiropas pusē, ja paprasītu, cilvēki vairāk zinātu par Amsterdamu nekā Eiropas čempionātu. Tam ir labāks mārketings."

Latvijas regbija-7 izlases sastāvs EČ "Trophy" divīzijas pirmajam sabraukumam

SpēlētājsKlubsPozīcijaDzimšanas datums
Ainārs BērziņšRFC "Livonia"Uzbrucējs24.04.1984.
Gatis PurviņšRFC "Livonia"Uzbrucējs03.04.1989.
Dāvids BērtiņšRFC "Livonia"Uzbrucējs31.01.1998.
Niks VoitečkoRFC "Livonia"Pussargs07.11.1999.
Vigo ValdavsRFS "Livonia"Aizsargs25.12.1998.
Ivo KapiņšRFC "Livonia"Aizsargs16.04.1997.
Valērijs RuncoRFC "Livonia"Uzbrucējs10.02.1988.
Dāvis JaunalksnisRFC "Livonia"Aizsargs11.12.1999.
Markuss KrallišsRFC "Livonia"Aizsargs11.02.1998.
Miķelis JurēvičsRFC "Livonia"Uzbrucējs27.06.2001.
Ričards IesalnieksLMT RK "Eži"Aizsargs24.05.1999.
Roberts Džo Dāvidsons"Wharfedale" RUFCAizsargs07.07.1995.