Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

"Scarlets" un Manstera uzvar Pro 14 ceturtdaļfinālos

"Scarlets" un Manstera uzvar Pro 14 ceturtdaļfinālos
Foto: pro14rugby.org

Pro 14 čempionātā vakardien tika izspēlētas abas ceturtdaļfinālu spēles pēc kurām kļuva skaidrs, ka pusfinālam ir kvalificējušās abas iepriekšējās sezonas finālistes – Manstera un Lanelli "Scarlets".

Vakardien ziņojām par to, ka Eiropas vadošajos regbija čempionātos, Anglijā un Francijā, ir noslēgusies regulārā sezona, taču Pro 14 čempionātā, kurā ir apvienojušies Skotijas, Īrijas, Velsas, Itālijas un DĀR klubi, vakardien tika izspēlēti pirmie izslēgšanas spēļu turnīra mači.

Pirmajā pusfinālā tikās Īrijas komanda Manstera un Skotiju pārstāvošā Edinburga. Jāsaka, ka kopumā spēle bija ļoti spraiga un, lai arī Mansteras vienībai bija pārsvars uz tablo, laukumā to īsti nevarēja pateikt, jo abas puses rādīja labu un līdzvērtīgu regbiju. Tiesa, pateicoties katra puslaika sākumā gūtajiem piezemējumiem, kad izcēlās Rīzs Māršals un Kīts Īrls, īri prata tikt pie svarīgā panākuma.

Savukārt otrs ceturtdaļfināls bija jau daudz interesantāks, tā kā tajā tikās iepriekšējās sezonas čempione Lanelli "Scarlets" un DĀR komanda Blumfonteinas "Cheetahs", kas Pro 14 čempionātam pievienojās vien īsi pirms šīs sezonas, taču daudziem par pārsteigumu demonstrēja konkurētspējīgu regbiju un ne tikai iekļuva izslēgšanas mačos, bet arī kvalificējās nākošās sezonas Eiropas Čempionu kausa izcīņai.

Izslēgšanas mačos, turklāt, spēlējot izbraukumā pret ļoti nopietnu pretinieku, afrikāņiem gan neizdevās nevienu pārsteigt. "Scarlets" jau no mača pirmajām minūtēm parādīja, ka apstāties pirmajā izslēgšanas maču kārtā nav viņu plānos un līdz 18. mača minūtei panāca gana komfortablu 17 punktu pārsvaru, atlikušajā mača daļā to ne tikai nosargājot, bet arī palielinot. 12 punkti šajā starta izrāvienā Lī Halfpenija kontā.

Līdz ar ceturtdaļfinālu uzvarētāju noskaidrošanu ir kļuvuši skaidri arī pusfinālu maču pāri. Velsas Lanelli "Scarlets" tiksies ar Skotijas komandu Glāzgovas "Warriors", bet otrajā pārī attiecības skaidros divas Īrijas komandas – Leinstera un Manstera.

Pro 14, ceturtdaļfināli

MājniekiViesiRezultāts
MansteraEdinburga20:16
"Scarlets""Cheetahs"43:8

Izmantotie resursi:
https://www.pro14rugby.org/