Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Noskaidrosies dienvidu puslodes labākā komanda

Noskaidrosies dienvidu puslodes labākā komanda

Vai "Crusaders" apturēs "Lions"?
Foto: AFP/Scanpix

Super Rugby

Šodien Dienvidāfrikas Republikas pilsētā Johanesburgā, “Ellis Park” arēnā tiks izspēlēts Super Rugby čempionāta fināls, kurā par titulu cīnīsies vietējie “Lions” un Jaunzēlandes pilsētu Kraistčērču pārstāvošā “Crusaders” vienība.

Super Rugby čempionāta fināls noteikti ir viens no svarīgākajiem notikumiem ne tikai regbija pasaulē, bet arī visā planētas dienvidu puslodē, kurā tiekas divas labākās šīs pasaules daļas regbija klubu komandas. Turklāt, kas šogad ir interesanti, finālā tik tiešām tiekas divas vienības, kas regulārajā sezonā ir parādījušas vislabāko rezultātu.

Johanesburgas “Lions” šajā gadā ir piedzīvojuši tikai vienu zaudējumu, otrajā čempionāta spēļu kārtā ar 24:36 piekāpjoties Argentīnu pārstāvošajai “Jaguares” komandai. Visās pārējās cīņās tika izcīnītas uzvaras, kas ļāva āfrikāņiem atgriezties pie pagājušajā sezonā nepadarītā darbiņa nokārtošanas, t.i., pirms gada Johanesburgas komanda piekāpās Velingtonas “Hurricanes” finālā.

Kraistčērčas “Crusaders”, kuriem gan bija jāspēlē daudz smagākajā Australāzijas grupā, arī tikai vienā mačā atzina pretinieku pārsvaru. Tiesa, tas jau notika regulārās sezonas pēdējā mačā, kur kopumā nekas vairs neizšķīrās – 22:31 pret “Hurricanes”. Turklāt, tieši “Crusaders” ir Super Rugby čempionāta tituliem bagātākā komanda (septiņas uzvaras un nu jau 12 dalības finālmačos),

Ko sagaidīt no šīs spēles? Ļoti skaistu un principiālu regbija spēli, jo abas komandas ir uzņēmušas ļoti labus apgriezienus un neļaus sabojāt sev sezonu kāda vājuma brīža dēļ. Protams, ka Kraistčērčas komandai būs liels izaicinājums apturēt lieliski strādājošo Johanesburgas komandu, kura, kā rāda vēsture, var atspēlēties jebkurā laikā un faktiski pret jebkuru pretinieku. Nav mazsvarīgi, ka spēle notiek, priekš Jaunzēlandes komandas, izbraukumā un šādā stāvoklī viņi nav spējuši vinnēt finālmačā kopš 2000. gada.

Savukārt “Lions” vienībai ir “nepabeigtāas misijas” apziņa, t.i., ir jāizdara tas, ko neizdarīja pirms gada. Turklāt, situāciju par “tagad vai nekad” padara fakts, ka “Lauvu” galvenais treneris Johans Akermans, kura vadībā “Lions” arī kļuva par vienu no Super Rugby vadošajām komandām, pēc šīs finālspēles pametīs savu esošo darbavietu, lai pievienotos Anglijas Premjerlīgas komandai no Glosteras.

Tiesa, atsaucoties vēl uz pusfināla spēli starp “Lions” un “Hurricanes”, nevar nepiebilst, ka finālspēli pavada tiesnešu skandāls, jo, kā daudzi uzskata, iepriekš pieminētajā spēlē “Hurricanes” regbistam Bodenam Baretam nepelnīti piešķirtā dzeltenā kartīte, kuras soda izciešanas laikā “Lions” arī veica izšķirošo izrāvienu, kas atnesa uzvaru, bija atslēgas moments spēlē. Turklāt, to piešķīra neviens cits kā DĀR regbija savienību pārstāvošais treneris Džako Peipers. Šāds apstāklis liek uzdot jautājumu – vai tiešām tiesnesis nav darbojies savu priekšnieku interesēs?

Protams, ka pusfināli jau sen ir pagājuši, tāpēc par to nevajadzētu vairs runāt, ja ne vien fakts, ka finālmaču atkal tiesās Džako Peipers.

Lai arī Peipers kopumā ir regbija aprindās cienījams tiesnesis, pats fons, kas pavada viņa nozīmēšanu uz finālmaču, kā arī apstāklis, ka finālā spēlē DĀR komanda, daudziem regbija speciālistiem lika izteikties, ka gluži pareizi jau tas neesot un finālspēle būtu jātiesā neatkarīgam tiesnesim.

Tomēr, lai arī kādi notikumi un baumas pavadītu šo maču, līdzjutēji vienalga ir parādījuši priekš DĀR necerēti lielu aktivitāti un ir izpirkuši visas biļetes uz gaidāmo maču. Paredzams, ka šīvakara cīņu klātienē noraudzīsies 61 823 skatītāju, kas būs visu laiku apmeklētākais Super Rugby turnīra fināls.

Super Rugby čempioni

GadsUzvarētājsValsts
2016.HurricanesJaunzēlande
2015.HighlandersJaunzēlande
2014.WaratahsAustrālija
2013.ChiefsJaunzēlande
2012.ChiefsJaunzēlande
2011.RedsAustrālija
2010.BullsDĀR
2009.BullsDĀR
2008.CrusadersJaunzēlande
2007.BullsDĀR
2006.CrusadersJaunzēlande
2005.CrusadersJaunzēlande
2004.BrumbiesAustrālija
2003.BluesJaunzēlande
2002.CrusadersJaunzēlande
2001.BrumbiesAustrālija
2000.CrusadersJaunzēlande
1999.CrusadersJaunzēlande
1998.CrusadersJaunzēlande
1997.BluesJaunzēlande
1996.BluesJaunzēlande

Kura komanda kļūs par 2017. gada Super Rugby čempioniem?

  • 3

  • 0


Tev jābūt autorizētam,