Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Debitējot jaunam latviešu izcelsmes spēlētājam, regbija izlase piekāpjas Ukrainai

Debitējot jaunam latviešu izcelsmes spēlētājam, regbija izlase piekāpjas Ukrainai
Latvijas regbija izlase pirms spēles ar Ukrainu
Foto: Latvijas Regbija federācija

Latvijas regbija izlasē sestdien debitēja latviešu izcelsmes angļu spēlētāju Endrū Marks Šteinbergs, bet valstsvienība Eiropas čempionāta Ziemeļu zonas pirmās konferences turnīra spēlē ar 14:32 (6:8) Upesciemā piekāpās Ukrainai.

Pēc puslaika Ukrainai vēl bija salīdzinoši neliels pārsvars, tomēr otrajā spēles daļā favorīti, kuri no grupas ir visaugstāk pasaules rangā, nodrošināja pārliecinošu uzvaru.

Vienīgo piezemējumu Latvijas izlasē veica Toms Asejevs.

Latvijas izlases sastāvā bija trīs "Miesnieku" spēlētāji. Atgādinām, ka šis klubs pēdējā laikā iesaistījies konfliktā ar Latvijas Regbija federāciju (LRF) un pat ticis diskvalificēts no nacionālā čempionāta.

No latviešu izcelsmes angļiem Davidsoniem šoreiz izlasē ir vienīgi Roberts Davidsons, bet valstsvienībā debitēja Šteinbergs, kurš gan ļoti pārliecinošu sniegumu neparādīja.

Ciklu Latvija noslēgs nākamajā nedēļā ar spēli izbraukumā pret Zviedriju un tajā izlasei obligāti būs nepieciešams gūt vismaz vienu punktu, lai saglabātu vietu šajā līmenī. Šāda situācija radās pēc tam, kad pagājušajā nedēļā Ukraina negaidīti nespēja pieveikt pastarīti Ungāriju.

Latvijas klasiskā regbija izlase pagājušā gada otrajā pusē Eiropas čempionāta Ziemeļu zonas pirmās konference sacensības sāka ar uzvaru 12:6 pret Ungāriju, taču tad sekoja neveiksme pret Lietuvas regbistiem ar rezultātu 19:33.

Grupā ar 19 punktiem četrās spēlēs jau triumfējusi Lietuva, ar 11 punktiem seko Ukraina, piecus punktus izcīnījusi Ungārija, bet pa četriem punktiem ir Zviedrijai un Latvijai, kurām vēl jāaizvada noslēdzošo cikla spēli. Pēc viena apļa spēlēm vājākā komanda no Eiropas čempionāta Ziemeļu zonas pirmās konferences piecnieka izkritīs uz divīzijas otro konferenci. Savukārt labākā komanda papildspēlē tiksies ar Dienvidu divīzijas čempioni, un uzvarētāja pacelsies līmeni augstāk.

Pirmās konferences turnīrā Ziemeļu un Dienvidu divīzijās tiek noskaidrota 19. spēcīgākā izlase Eiropā.