Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Zināmi “Continental shield” turnīra dalībnieki

Zināmi “Continental shield” turnīra dalībnieki

Uldis Saulīte ar "Continental Shield"
Foto: enisei-stm.ru

Leģionāri

Eirokausi 2017./2018.

Šodien ir kļuvušas zināmas tās komandas, kas šajā sezonā cīnīsies par iekļūšanu regbija Eiropas Izaicinājuma kausā, jeb “Continental Shield” dalībnieki.

Tuvojoties regbija sezonas sākumam, arī eirokausu organizētāji nāk klajā ar jaunu informāciju ne tikai par Čempionu un Izaicinājuma kausu, bet arī par “Continental shield” izcīņu, kas faktiski ir kvalifikācijas turnīrs Izaicinājuma kausam. Šodien tika paziņotas tās astoņas komandas, kas gaidāmajā sezonā centīsies iekļūt Eiropas otrajā prestižākajā klubu turnīrā.

A grupu veidos Timišoaras “Saracens” no Rumānijas, Itālijas komandas “Rovigo Delta” un “Viadana”, kā arī “Heidelberg RK” no Vācijas. Savukārt B grupā startēs Gruzijas komanda “Batumi XV”, Portugāles “CDUP” un arī divas Itālijas komandas - “Calvisano” un “Petrarca”.

Jāsaka, ka kopumā šis sastāvs ir bez pārsteigumiem, jo teju visas komandas šajā turnīrā, kādā no iepriekšējām sezonām, jau ir spēlējušas, ja vien neņem vērā to, ka turnīrā ir atgriezusies Gruzija, kuru pārstāvēs komanda no Batumi, kas iepriekšējā Gruzijas čempionātā ieņēma otro vietu. Čempioni no Gori pilsētas atteicās no iespējas startēt eirokausos finansiālu apsvērumu dēļ.

Atgādināsim, ka “Rovigo Delta” klubā spēlē Latvijas izlases kandidāts Vladislavs Šagins.

Sākotnēji, regbija eirokausi tika izspēlēti starp Eiropas regbija lielvalstīm, proti, tajos piedalījās tikai Anglijas Premjerlīgas, Francijas Top 14 un Ķeltu līgas/Pro12 čempionāta klubi, taču 2014./2015. gada sezonā, kad teikšanu par eirokausiem pārņēma Eiropas profesionālā klubu regbija savienība (EPCR) tika nolemts piesaistīt turnīram arī divas komandas, kas pārstāv kādu no Eiropas otrā līmeņa regbija nācijām.

Pirmajā gadā par iespēju cīnīties par Izaicinājuma kausu cīnījās četras komandas – divas itāļu vienības un pa pārstāvim no Rumānijas un Gruzijas, kur tika izveidota apvienotā Gruzijas čempionāta izlase tieši dalībai Eiropas turnīrā. Divu maču summā noskaidrojās, ka pirmajā Izaicinājuma kausā par jaunpienācējiem kļūs “Rovigo Delta” no Itālijas un Bukarestes “Wolves” no Rumānijas.

Nākošajā gadā kvalifikācijas turnīram pieteicās jau sešas komandas, viņu vidū arī Latvijas regbistu Ulda Saulītes un Jurija Baranova Krasnojarskas “Ensey-STM” un kvalifikācijas turnīrs jaut ika izspēlēts ar grupu turnīru un tam sekojošām izslēgšanas spēlēm ar iepriekšējās sezonas kvalifikācijas turnīra uzvarētājiem.

Laikam ejot komandu skaits kvalifikācijas turnīrā palielinājās līdz astoņām, nemainoties izspēles formātam – komandas tiek sadalītas divās grupās, aizvada spēles ar pretējās grupas četrām komandām, bet grupu uzvarētāji tiekas izslēgšanas mačos ar iepriekšējās sezonas kvalifikācijas turnīra veiksminiekiem, līdz pirms pagājušās sezonas EPCR nolēma, ka arī no kvalifikācijas turnīra var izveidot čempionātu un nosauca to par “Kontinentālo vairogu”, jeb “Continental shield”.

Līdz ar to mainījās turnīra formāts - pēc tam kā izslēgšanas mačos noskaidrojās divas komandas, kas gaidāmajā, t.i., šajā, sezonā spēlēs Izaicinājuma kausā, abas veiksminieces, kas pirmajā gadā bija Krasnojarskas komandas “Enisey-STM” un “Krasny Yar”, aizvadīja cīņu par “Continental shield”. Šajā spēlē uzvarēja “Enisey-STM” tādējādi izcīnīto pirmo “Kontinentālo vairogu”, kas vineībai bija pirmais panākums Eiropas līmenī.

Pagaidām gan nav zināms kad tieši sāksies kvalifikācijas turnīrs, taču provizoriski, kā jau iepriekš, tas varētu notikt rudenī. Grupu uzvarētāji jau nākamā gada pavasarī tiksies ar abām Krasnojarskas komandām, lai cīnītos par iekļūšanu Izaicinājuma kausa 2018./2019. gada sezonā.

Izmantotie resursi:
https://rugger.info/

Tev jābūt autorizētam,