Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Pēc Pasaules kausa SANZAAR, iespējams, izslēgs Japānas "Sunwolves" no Super Rugby

Juris Miņins
Juris Miņins

Pēc Pasaules kausa SANZAAR, iespējams, izslēgs Japānas "Sunwolves" no Super Rugby
Foto: AFP/Scanpix

Tiek ziņots, ka pašlaik Super Rugby čempionāta rīkotāji, SANZAAR, apsver iespēju pirms 2021. gada sezonas no turnīra izslēgt Japānu pārstāvošo "Sunwolves" vienību.

Super Rugby ir dienvidu puslodes spēcīgāko regbija klubu čempionāts, bet Japānas vienība "Sunwolves" tajā spēlē kopš 2016. gada, kad SANZAAR (Jaunzēlandes, Austrālijas, DĀR un Argentīnas regbija apvienība) bija nolēmusi paplašināt Super Rugby formātu no 15 līdz 18 komandām, piesaistot papildus komandu no DĀR, kā arī dodot iespēju prestižajā čempionātā debitēt Argentīnas un Japānas komandām.

Tiesa, jau pēc sezonas Super Rugby turnīra rīkotāji atzina, ka jaunais čempionāta formāts nav attaisnojis uz sevi liktās cerības, tāpēc "Southern Kings", kas bija jaunā komanda no DĀR, kā arī divas citas vienības ("Cheetahs" no DĀR un Austrālijas "Western Force") būs spiestas pamest turnīru.

Japānas vienība "izdzīvoja" šo "štatu saīsināšanu", taču pašlaik ir parādījusies informācija, ka 2021. gada sezona tiks aizvadīta vecajā, 15 komandu formātā, turklāt, bez iedalījuma divīzijās. Pašlaik SANZAAR atbildīgās personas lemj par nākotni un viens no pagaidām visreālākajiem scenārijiem paredz tieši Japānas komandas izslēgšanu. Vienīgais veids, kā japāņi varētu saglabāt savu vietu Super Rugby turnīrā ir kādas no DĀR komandām atteikšanās no šī turnīra par labu Pro 14, kā to iepriekš bija izdarījušas "Cheetahs" un "Southern Kings".

Jāpiebilst, ka Japānai vieta Super Rugby turnīrā tika piešķirta kā valstij ar labām regbija tradīcijām, gana spēcīgu vietējo čempionātu, kā arī kā valstij, kurā 2019. gadā tiks aizvadīts Pasaules kauss regbijā. Lai arī "Sunwolves" komandā spēlē diezgan daudz ārzemnieku, japāņiem tā ir laba skola gatavojoties savam mājas turnīram.

Kā arī...

- Sonijs Bils Viljamss, kā arī solīja, 1. decembrī aizvadīja boksa cīņu. Tiesa, pretēji gaidītajam, tā vis nebija nopietna profesionālā regbija cīņa, bet gan labdarības paraugmačs pret Austrālijas miljonāru Stjū Landiju, kurš ir pazīstams kā realitātes šova "The Bachelor" zvaigzne.

Atgādināsim, ka rudens testu mači aizsargam beidzās priekšlaicīgi rokas savainojuma dēļ. Šis apstāklis, iespējams, arī bija par iemeslu atteikumam aizvadīt nopietnu cīņu.

- Tiesa, galvenā ziņa, kas skar Soniju Bilu Viljamsu bija tā, ka 33 gadus vecais regbists, iespējams, turpinās savu profesionālo karjeru arī pēc 2019. gada Pasaules kausa. Iepriekš tika baumots, ka divkārtējais Pasaules kausa ieguvējs pēc četrgades svarīgākā turnīra pametīs regbiju.

Izmantotie resursi:
https://www.planetrugby.com/