Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Anglija piezemējumus negūst, taču ar 12:11 pārspēj DĀR

Juris Miņins
Juris Miņins

Anglija piezemējumus negūst, taču ar 12:11 pārspēj DĀR
Ovens Farels
Foto: AFP/Scanpix

Šodien Anglijas un DĀR izlases sāka savas rudens testu maču sērijas, tiekoties Tvikenhemas stadionā. Lai arī pie kaut vai viena piezemējuma angļiem neizdevās tikt, viņi svinēja uzvaru ar 12:11.

Var teikt, ka šodien ar pilniem apgriezieniem sākās 2018. gada nogales jeb rudens testu spēles, jo cīņas aizvadīja teju visas planētas vadošās regbija izlases.

Spēļu diena sākās ar Jaunzēlandes un Japānas komandu cīņu. Jāsaka, ka, pat neskatoties uz to, ka "All Blacks" rindās maču sāka astoņi debitanti, kas ir lielākais to skaits kopš 1986. gada, jau pirms spēles sākuma nekādas intrigas gan šajā spēlē nebija, jo abas komandas ir pārāk spēkos atšķirīgas.
Tas arī pierādījās laukumā, jo, lai arī mājnieki pirmie izvirzījās vadībā, Jaunzēlande gana vieglā un nepiespiestā režīmā panāca uzvaru ar 69:31.

Savukārt par dienas centrālo spēli var saukt Anglijas un DĀR komandu tikšanos, jo šajā pārī spēlēja ne tikai divas augstas klases komandas, bet abu attiecībās šajā gadā bija viens ieraksts, proti, DĀR vasaras sākumā savās mājās notiekošajā maču sērijā bija pieveikusi angļus un, protams, šīsdienas uzņemošā puse alka revanšu.

Spēle sākās ar cīņu, jo neviena, ne otra komanda nedomāja piekāpties, taču DĀR komanda bija veiksmīgāka un prata izveidot pamatīgu spiedienu uz mājniekiem, kas rezultējās gan Anglijas noteikumu pārkāpumos, gan zaudētos punktos, gan arī zaudētā iniciatīvā – bumbas un laukuma kontrolē. Savukārt pēc 15 nospēlētām minūtēm mājnieki palika mazākumā, jo dzelteno kartīti saņēma Maro Itodže.

Šis varēja kļūt par lūzuma brīdi, jo DĀR komanda bija burtiski dažus centimetrus no ieskaites zonas, taču angļi ne tikai "atsitās", bet prata pārvirzīt bumbu uz pretējo pusi un arī izlīdzināt rezultātu, kad sodu realizēja Ovens Farels.

Tas gan nekādā veidā neietekmēja spēles gaitu, jo DĀR turpināja baudīt teritorijas un bumbas kontroles pārsvaru, kas viņiem visu laiku turējās ap 60%. Tiesa, izmantot pilnā mērā šādu pārsvaru āfrikāņiem neizdevās, jo vairākas reizes viņi paši zaudēja bumbu, divreiz arī neveiksmīgi izspēlējot koridoru piecu metru attālumā no ieskaites zonas.

Piezemējumu gan DĀR "Antilopes" guva – 33. mača minūtē Sibusiso Nkosi izlavierēja starp angļu aizsardzības spēlētājiem un piespieda bumbu ieskaites zonā.

Pārtraukumā gan komandas gāja pie rezultāta 8:6 par labu DĀR, jo realizācija pēc piezemējuma nebija precīza, bet Farels vēlreiz bija precīzs no soda pozīcijām.

Otrais puslaiks, jāsaka, pēc satura neatšķīrās no pirmā, ar piebildi, ka šoreiz bumbu vairāk kontrolēja angļi, taču nonākt pretinieku ieskaites zonas tuvumā viņiem īsti neizdevās un cīņa vairāk noritēja laukuma centrā. Protams, ka pie šādas spēles katrs piezemējums ir kā svētki, taču otrajās 40 minūtēs iemesla svinībām nebija, jo komandas vairāk domāja par drošām izspēlēm un avantūrās neielaidās.

DĀR izlase realizēja vienu sodu, bet Anglijas komanda – divus, kas, kā izrādījās, arī noteica spēles iznākumu. Jāsaka gan, ka spēles izskaņā Handē Polards varēja izraut uzvaru viesiem, taču viņa sistā bumba atsitās pret vārtu stabu.

Paralēli šai spēlei norisinājās arī Velsas un Skotijas mačs. Pateicoties Lī Halfpenija precīzajiem sitieniem mača ievadā, velsieši ātri nonāca vadībā un to tā arī neatdeva līdz pat spēles izskaņai – 21:10.

Pēdējā šīs dienas spēlē, jāatgādina, ka tiksies pasaules ranga otrā komanda Īrija un Itālija.

2018. gada rudens testi

MājniekiViesiRezultāts
JapānaJaunzēlande31:69
VelsaSkotija21:10
AnglijaDĀR12:11