Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Īrija izmanto divus vairākumus un ar 35:0 pārspēj Krieviju

Juris Miņins
Juris Miņins

Īrija izmanto divus vairākumus un ar 35:0 pārspēj Krieviju
Foto: Reuters/Scanpix

Īrijas regbija izlase šodien notikušajā 2019. gada Pasaules kausa izcīņas spēlē tika galā ar Krievijas izlasi, pirmajā puslaikā gūstot trīs bezatbildes piezemējumus, bet visu maču noslēdzot ar rezultātu 35:0.

Otrajā šīsdienas regbija Pasaules kausa finālturnīra mačā tikās Īrija un Krievija. Abas komandas, protams, uz šo turnīru ieradās ar dažādiem mērķiem un uzdevumiem, taču jāsaka, ka krievi, lai arī zaudēja abās divās iepriekšējās PK spēlēs, kopumā rādīja gana saturīgu spēli pirmajos puslaikos, bet Īrija nodemonstrēja lielisku spēli mačā pret Skotiju, neļaujot skotiem gūt vairāk par trim punktiem, un faktiski izgāzās mačā pret Japānu, atzīstot mājnieku pārākumu un vienlaicīgi arī sarežģījot sev cīņu par ceturtdaļfinālu.

Tā kā Īrijas izlases mērķi bija skaidri vēl pirms mača (viņiem bija nepieciešama piecu punktu uzvara), tad nebija arī nekāds pārsteigums, ka viņi vēlējās gūt ātru piezemējumu un tas arī izdevās, kad Robs Kārnijs ātri pārrāva krievu aizsardzības līniju un jau otrajā minūtē piezemēja bumbu. Savukārt, aptuveni desmit minūtes vēlāk, Pīters O’Mahonijs atrada spraugu aizsardzības līnijā un bija veiklāks par visiem, notverot un piezemējot Džonija Sekstona ar kāju uz priekšu sperto bumbu.

Maz tā, ka Krievijas izlase atradās zaudētājos ar 0:14, šajā brīdī komandu satricināja savainojums, jo skrienot pēc O’Mahonija vārtu stabā ar kāju ietriecās Kirils Golosņickis, kuram šī spēle tūdaļ arī bija beigusies.

Nonākuši vadībā ar 14 punktu pārsvaru, īri mazliet samazināja apgriezienus un arī krievi sāka spēlēt uzmanīgāk, tamdēļ puslaika vidus pagāja, lai arī ar Īrijas pārsvaru, taču bez piezemējumiem un ar dažiem gana interesantiem Krievijas izlases uzbrukuma mēģinājumiem.

Pārtraukumā komandas gan devās pie rezultāta 21:0 Īrijas labā, jo Bogdans Fedotko vairākkārtīgi pārkāpa noteikumus un mača galvenajam tiesnesim Džeromam Greisam neatlika nekas cits kā parādīt uzbrucējam dzelteno kartīti. Tieši šo viena vīra pārsvaru izmantoja Rīzs Rudoks, kurš beigu beigās, pēc ilgas īru viesošanās krievu laukuma pusē, arī nogādāja bumbu ieskaites zonā.

Jāpiebilst gan, ka, lai arī krievi puslaiku noslēdza bez gūtiem punktiem un ar 21 punkta deficītu, nevar teikt, ka viņi bija bezcerīgi, gluži pretēji, krievi nevairījās spēlēt radoši un brīžiem arī avantūristiski un, lai arī īru pārsvars neradīja šaubas, otrajā puslaikā no viņiem tika gaidīti punktu vai pat piezemējuma guvumi.

Par pirmo otrā puslaika desmit minūšu galveno notikumu kļuva Andreja Ostrikova nopelnītā dzeltenā kartīte, kas atkal atstāja krievus mazākumā un tas īriem ļāva spēli pārvirzīt uz Krievijas laukuma pusi, tā kā pirmajās otrā spēles cēliena minūtēs cīņa norisinājās laukuma vidū.

Interesanti, ka īriem šoreiz neizdevās gūt punktus uzreiz pēc vairākuma iegūšanas, vēl vairāk – krievi dabūja iespēju sist sodu. Diemžēl, Ramiļa Gaisina raidījums bija pagalam neveiksmīgs un krievi nespēja nodzēst nullīti no rezultāta tablo.

Tiesa gan, nevar nepieminēt ka Krievijas izlase otrajā puslaikā sev nodrošināja gana lielu teritoriālo pārsvaru un īriem, ja runājam par bonusa punkta gūšanu, līdz mača 60. minūtei bija maz iespēju tikt pie sev vēlamā rezultāta.

Krievijas izlase "salūza" 62. minūtē, kad Endrjū Konvejs, noskrienot vairāk kā pusi laukuma, tomēr izmantoja Īrijas izlases vairākumu un nodrošināja maksimālo rezultātu – piecu punktu uzvaru. Atlikušajās minūtēs gan īriem bija nepieciešams noturēt iegūto pārsvaru, kas, drošības nolūkos, var noderēt noskaidrojot galīgo izlašu vietu sadalījumu.

Mača līderiem bija iespējas rezultāta starpību palielināt, taču savas kļūdas un arī Krievijas izlases spēlētāju veiksmīgā darbība aizsardzībā, rezultātu uz kādu laiku atstāja nemainīgu, taču Garijs Ringrouzs spēles pašā izskaņā tomēr guva piekto piezemējumu un panāca 35:0.

Interesanti, ka pirms astoņiem gadiem, kad abas komandas Pasaules kausā jau bija tikušās un tad īri uzvarēja ar 36 punktu pārsvaru (53:17) un pirms šī turnīra daudzi izteicās, ka mačs pret Īriju būs labs indikators cik tuvu vai tālu pa šiem gadiem Krievija ir no regbija elites.

Īrija – Krievija 35:0 (21:0)

Piezemējumi: R.Kārnijs (2) P. O’Mahonijs (13), R.Rudoks (35) E.Konvejs (62), G.Ringrouzs (76, 79) - NAV
Realizācija: Dž.Sekstons (3, 14, 37), Dž. Kārtijs (63, 77) - NAV
Soda sitieni: NAV - NAV