Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Regbija izlase Sportacentrs.com tiešraidē aizvadīs ļoti svarīgu cīņu ar Dāniju

Ints Megnis
Ints Megnis

Regbija izlase Sportacentrs.com tiešraidē aizvadīs ļoti svarīgu cīņu ar Dāniju
Latvijas regbija izlases treniņš Baldonē. Foto: Zigismunds Zālmanis (LRF)

Latvijas regbija izlase pērn atklātajā Baldones stadionā šodien ļoti svarīgā mačā tieksies ar Dānijas izlasi. Šīs spēles uzvarētāji izkļūs no Eiropas čempionāta otrās konferences Ziemeļu divīzijas, bet zaudētājiem tajā nāksies palikt vēl vienu ciklu. Šajā duelī izlases galvenā trenera amatā debitēs brits Gerijs Vokers, kurš ir vien ceturtais Latvijas valstsvienības vadītājs vēsturē.

Latvijas un Dānijas spēle Baldones stadionā sāksies plkst. 15:00. No Rīgas tiek organizēts īpašs transports uz spēli, kas no Zinātņu akadēmijas izbrauks plkst. 13:45, bet atpakaļ dosies desmit minūtes pēc spēles beigām. Savukārt tie, kuri tomēr neieradīsies uz spēli klātienē, to varēs vērot visā Latvijā redzamajā "Sportacentrs.com TV" kanālā un interneta portālā.

Latvijas izlase pērn pavasarī aizvadīja neveiksmīgas spēles un izkrita uz otro konferenci, kas ir viena no vājākajām Eiropā. Tagad spēkojamies ar izlasēm, kas pasaules rangā ir aiz mums - šī cikla ievadā 2018. gada rudenī Latvija ar 24:7 uzvarēja Somiju un ar 26:20 apspēlēja Austriju, sperot pirmos divus soļus pretim tam, lai pierādītu, ka atrašanās tik zemā grupā ir nejaušība.

Trešajā spēlē pasaules ranga 57. vietā esošā Latvija uzņems Dāniju, kas atrodas 79. pozīcijā. Cikla ievadā Dānija pērnajā rudenī ar 18:22 paklupa pret Somiju, pēc tam ar 42:10 sagrāva Norvēģiju, bet pagājušajā sestdienā mājās ar 37:7 droši uzvarēja arī Austriju un ar 11 punktiem trijās spēlēs izvirzījās mūsu apakšgrupas vadībā. Uzvarā pār Austriju Dānijai punktus guva pieci dažādi spēlētāji, rezultatīvākajam ar desmit punktiem esot Kasiusam Dešānam (Nr.15).

Latvija ar deviņiem punktiem divās cīņās ir otrā un jau tagad ir skaidrs - ja sestdienas spēlē tiks zaudēts, 25. maijā gaidāmā noslēdzošā spēle Norvēģijā neko vairs neizšķirs un augstāk pakāpties neizdosies.

Latvijai šī spēle būs vēsturiska, jo galvenā trenera amatā debitēs anglis Gerijs Vokers, kļūstot tikai par ceturto speciālistu vēsturē, kurš vadījis mūsu klasiskā regbija izlasi, aiz Ulda Bautra, Vladimira Ņikonova un Sergeja Lisko, kura līgums pēc pagājušā rudens spēlēm netika pagarināts.

"Man ir liels gods un privilēģija trenēt Latvijas izlasi. Īpaši 4. maijā, kas Latvijai ir tik vēsturiski svarīga diena. Tāpat būs lieliski aizvadīt spēli tieši Baldonē, jo vairāki mūsu spēlētāji nāk no turienes. Ceram, ka izdosies nostiprināt regbija saknes šajā reģionā," pirmoreiz tiekoties ar Latvijas medijiem, teica Vokers. "Šī spēle būs kā kausa fināls, kurā uzvarētājs paņems visu. Visi spēlētāji ir ļoti mierīgi. Komanda, kura parādīs labāko sniegumu, saņems to, ko nopelnījusi. Mūsu izlase ir ļoti pozitīva. Esmu drošs, ka spēlētāji izbaudīs Baldonē piedzīvoto un spēlēs par Latvijas godu ar lepnumu un kaisli. Spēlētāji tic sev un spēles sistēmai, kas viņiem pēdējās divas nedēļas ir mācīta."

Starp Latvijas izlases spēlētājiem, kas ikdienā dzīvo Baldonē, ir arī "Livonia" komandu pārstāvošais Valters Raņķis. "Arī man šī spēle būs svētki. Baldones stadions ir fantastisks un tiešām aicinu visus braukt, atbalstīt un skatīsies, jo tas būs super notikums. Vienīgi, cerams, ka šos svētkus nesabojās laika apstākļi. Baldonē visi jau runā par spēli - domāju, ka būs daudz cilvēku un liels atbalsts."

Jaunā trenera vadībā Latvijas izlase cenšas mainīt arī spēles stilu. Kāds būs šis jaunais stils? "Vairāk koncentrēts uz plašākiem uzbrukumiem. Tas no spēlētājiem prasa lielāku pārvietošanos un fizisko noturību. Spēle būs ārkārtīgi dinamiska, ko parādīja arī Dānijas un Austrijas duelis - dāņi, ja viņiem rokās ir bumba, uzspiež dinamisku spēles modeli. Būs daudz jāpārvietojas un nikni jāstrādā aizsardzībā. Ja aizsardzības modelis nostrādās pareizi, viņiem ir maz argumentu. Tomēr, lai līdz tam nonāktu, būs nopietni jāstrādā," skaidro Vokera palīgs Latvijas izlasē Kristaps Staņa. "Ļoti labi, ka dāņi šogad jau spēlējuši un mēs esam redzējuši viņu spēli. Savukārt pretinieki nezina, ko esam viņiem sagatavojuši. Mums būs divas priekšrocības - mājas laukums, kā arī tas, ka dāņi mūs nav redzējuši."

Kaut amatā stājies jauns treneris, Latvijas izlases sastāvā iekļauti tikai divi debitanti - Emīls Zerafims no regbija kluba "Jūrmala", kā arī jaunākais no latviešu izcelsmes angļu brāļiem Davidsoniem Vils, kurš sastāvā pievienosies Tomam un Robertam. Roberts Džo Davidsons Latvijas izlasē aizvadījis 13 spēles un vairs tikai par 19 punktiem atpaliek no valstsvienības visu laiku rezultatīvākā spēlētāja Ņikonova, līdz ar to jau tuvākajos mačos viņam ir iespējams ieiet vēsturē.

Tāpat sestdien vēsturē var ieiet Guntis Cirša, kurš izlasē debitēja pirms 20 gadiem, bet pašlaik aizvadījis 49 mačus. Viņš gan nav rekordists pat no sastāvā pašlaik esošajiem spēlētājiem, jo Māris Robežnieks var aizvadīt jau 58., bet Raņķis - 54. spēli.

Jāizceļ arī vēl viens regbija kluba "Jūrmala" spēlētājs Artūrs Perihs, kurš līdz šim Latvijas izlasē aizvadījis vienu spēli, bet tas notika ļoti tālajā 2008. gadā. Izlasē pārstāvēti visi pieci Latvijas čempionāta klubi - paplašinātajā 25 spēlētāju pieteikumā iekļauti pieci spēlētāji no čempiones "Miesnieki", deviņi no vicečempiones "Livonia", trīs no pērnās sezonas bronzas ieguvējas "Jūrmala", kā arī trīs no "Ežiem" un Dāvis Bajārs no "Fēniksa". Pārējie četri ir latviešu izcelsmes angļi, kuri ikdienā spēlē savas dzimtenes vienībās.

Savukārt pieminēts sestdien tiks ziemā traģiski aizsaulē aizgājušais pagājušā gada Latvijas čempions Dāvis Pērkons. Viņš pēdējā laikā bija stabils izlases balsts, laukumā izejot astoņās spēlēs, kurās guva desmit punktus.

Latvija un Dānija līdz šim tikušās septiņas reizes, mūsu izlasei svinot četras uzvaras. Tika uzvarēts pirmajā mačā 1994. gadā Rīgā ar 14:0, bet tam sekoja trīs neveiksmes. Tomēr kopš 2006. gada atkal esam uz uzvaru takas. Iepriekšējās divas spēles notika 2012./14. gada ciklā, kad mājās uzvarējām dāņus ar 27:15, bet viesos ar 16:9.

Latvijas izlase šobrīd sacenšas turnīrā, kura pilnais nosaukums ir "Rugby Europe International Championships", jeb Eiropas čempionātā otrā un trešā līmeņa izlasēm. Šī ir trešā sezona jaunajā formātā, kad mači tiek izspēlēti viena gada ciklā, kas aizstāj iepriekšējo divu gadu ciklu. Šajā turnīrā pirmajos divos līmeņos "Championship" un "Trophy" spēlē pa sešām izlasēm, tiem seko desmit izlašu "Conference 1" turnīrs divās divīzijās un desmit izlašu "Conference 2" turnīrs divās divīzijās, kurā ir arī Latvija. Savukārt pašā lejasgalā tiek aizvadīts trīs izlašu attīstības turnīrs.

Izmantotie resursi:
Latvijas Regbija Federācija

     [+] [-]

, 2019-05-04 10:35, pirms pusgada
Autor, ja reiz neieliec pats, tad vismaz pasaki kur var atrast pilnu sastāvu?