Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Kastra sensacionāli triumfē Francijas čempionātā

Kastra sensacionāli triumfē Francijas čempionātā
Foto: AFP/Scanpix

Parādot pašaizliedzīgu spēli kā uzbrukumā, tā arī aizsardzībā, kā arī pateicoties Benjamina Urdapiletas lieliskajai precizitātei sitienos pa vārtiem, Kastras regbija komanda ar 29:13 Fracijas regbija čempionāta finālā pārspēja regulārā turnīra spēcīgāko vienību, Monpeljē, izcīnot savu piekto čempionu titulu.

Francijas čemmpionāta finālā šogad spēlēja divas maksimāli atšķirīgas komandas, jo Monpeljē ir viena no pasaules zvaigžņotākajām regbija vienībām, kuras finansiālās iespējas ir daudz lielākas nekā Kastrai. Arī sportiskajā ziņā atšķirība bija jūtama, jo Monpeljē uzvarēja regulārajā turnīrā, kamēr Kastra izslēgšanas mačiem kvalificējās kā sestā, t.i., pēdējā vienība.

Spēle iesākās diezgan piesardzīgi, jo, kā jau finālmačā ierasts, neviena komanda nevēlējās jau pašā mača ievadā nokļūt iedzinējos, tāpēc visas 40 minūtes bija, lai arī principiāla, taču diezgan mazrezultatīva spēle, kur galveno lomu spēlēja precizitāte soda sitienos. Vien puslaika izskaņā Žuljens Dumora, pēc pozicionāla uzbrukuma Monpeljē laukuma pusē, prata gūt mača pirmo piezemējumu un tas Kastras komandai ļāva uz ģērbtuvēm doties pacilātā noskaņojumā, jo rezultāts bija 19:6 viņiem par labu.

Otrā puslaika ievadā, protams, Monpeljē vēlējās atspēlēties, taču Brive lieliski aizsargājās, piedāvājot augstu spēles tempu. Tas, protams, atsaucās arī uz viņu pašu sniegumu, proti, tika pieļautas kļūdas, taču tajā pašā laikā bumba atradās gana drošā attālumā no Brives ieskaites zonas un tas viņus pilnībā apmierināja.

Tiesa, kad nospēlēta bija aptuveni viena ceturtdaļa no otrā puslaika, Monpeljē komanda tika pie Kastras ieskaites zonas un minūtes piecas burtiski "mīcīja" pretiniekus piecu metru zonā, taču viņi, lai arī vairākkārtīgi pārkāpa noteikumus, nepadevās. Lūzuma moments tika panākts 54. minūtē, kad Loiks Žakets nopelnīja dzelteno kartīti, atstājot Kastru mazākumā.

Šādā situācijā, pēc veiksmīgas grupcīņas, regulārās sezonas čempioni prata ievilkt bumbu ieskaites zonā, taču pie tīra piezemējuma viņiem tikt neizdevās, jo tiesnesis ieskaitīja soda piezemējumu.

Lai arī Kastra turpināja spēlēt 14 vīru sastāvā, viņi nedomāja iesēsties aizsardzībā, jo saprata, ka ar viena vīra deficītu uzbrukumā var panāk vairāk un tāpēc viņi gāja uz priekšu. Benjamins Urdapileta garām raidīja dropsitienu, taču soda sitienu no ļoti izdevīgas pozīcijas gan argentīnietis realizēja, panākot 22:13.

Līdz ar to, lai arī četrus punktus Monpeljē atspēlēja, pēc desmit vairākumā pavadītajām minūtēm viņiem, lai cerētu uz uzvaru, vēl aizvien bija jānoorganizē vismaz divi rezultatīvi uzbrukumi, vienā no kuriem bija jāgūst piezemējums.

Spēles laiks gāja uz priekšu, bet Monpeljē vienībai nekas prātīgs uzbrukumā neizdevās, vēl vairāk, viņi nerealizēja soda sitienu, kas būtu ievērojami uzlabojis viņu pozīcijas. Pēdējās 10 mača minūtes Verna Kotera trenētā komanda sagaidīja ar deviņu punktu deficītu, taču ar bumbu un standartsituāciju (koridoru) pretinieku ieskaites zonas tuvumā.

Savu iespēju viņi neizmantoja un tūdaļ tika spodīti, ātrā tempā Kastras regbisti devās pretējā virzienā un Stīvs Mafi bija tas, kurš veica piezemējumu pēc šī straujā izrāviena, bet Urdapileta, kā jau šajā vakarā ierasts, arī nekļūdījās, panākot 29:13 un faktiski garantējot Kastrai čempionu titulu.

Atlikušajās dažās mača minūtēs, Monpeljē spēlētāji jau bija samierinājušies ar mača iznākumu, bet Kastra spēli noveda līdz loģiskām beigām.

Kastras komandai šis ir piektais čempionu tituls komandas pastāvēšanas vēsturē, iepriekšējais tika izcīnīts pirms pieciem gadiem, 2012./2013. gada sezonā. Tāpat, ir jāatzīmē, ka Kastras vienībai ceļā uz šo panākumu bija jāspēlē pret regulārās sezonas trim labākajām komandām – Tulūzu, Parīzes "Racing 92" un Monpeljē, kuras viņa arī sakāva.

Top 14 čempioni (2008.-2018.)

GadsKomanda
2008.Tulūza
2009.Perpiņāna
2010.Klermona
2011.Tulūza
2012.Tulūza
2013.Kastra
2014.Tulona
2015."Stade Francais"
2016."Racing 92"
2017.Klermona
2018.Kastra