Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Regbija izlases treneris: "Spēle pret Dāniju būs kā kausa fināls - uzvarētājs paņems visu"

Ints Megnis
Ints Megnis

Regbija izlases treneris: "Spēle pret Dāniju būs kā kausa fināls - uzvarētājs paņems visu"
Regbija izlases galvenais treneris Gerijs Vokers un spēlētājs Valters Raņķis. Foto: Zigismunds Zālmanis (LRF)

Sestdien Baldonē gaidāmā Latvijas izlases spēle pret Dāniju būs kā kausa fināls - uzvarētājs garantēs pirmo vietu Eiropas čempionāta otrās konferences Ziemeļu divīzijā, saka mūsu valstsvienības galvenais treneris Gerijs Vokers, kurš ir pārliecināts, ka Latvijas izlase ir "vairāk nekā spējīga" šo maču noslēgt ar uzvaru.

"Baldonē ir kolosāls laukums, otra šāda Latvijā nav, to ikviens var apskaust," preses konferencē pirms spēles ar Dāniju izteicās Latvijas Regbija federācijas prezidents Aivars Pilenieks. "Baldone šo spēli ir pelnījusi, jo mums ir ļoti daudz regbistu, kas nāk no Baldones. Šajā pilsētā spēlei gatavojas kā svētkiem un tie arī būs svētki, jo notiks svētku dienā 4. maijā, tāpēc paralēli pilsētā būs arī dažādi citi pasākumi. Cerams, ka svētku diena izvērtīsies ar pozitīvu noslēgumu."

"Man ir liels gods un privilēģija trenēt Latvijas izlasi. Īpaši 4. maijā, kas Latvijai ir tik vēsturiski svarīgs datums. Tāpat būs lieliski aizvadīt spēli tieši Baldonē, jo vairāki mūsu spēlētāji nāk no turienes. Ceram, ka izdosies nostiprināt regbija saknes šajā reģionā," pirmoreiz tiekoties ar Latvijas medijiem, teica izlases galvenais treneris Gerijs Vokers.

"Dānija ir spēcīga, labi organizēta komanda, kas pagājušajā sestdienā izcīnīja lielisku uzvaru un izvirzījās apakšgrupas vadībā. Ja dāņi uzvarēs mūs, viņi tiks konferenci augstāk, ja mēs uzvaram - tur dodamies mēs. Viss ir tik vienkārši," stāstīja Vokers, raksturojot, ka Dānijai ir spēcīga priekšējā līnija, un īpaši izceļot Kristianu Hansenu (Nr.1). "Tāpat viņiem ir labi strukturēta autu izmešana, kā arī ļoti labs spēlētājs ir Kasiuss Dešāns (Nr.15). Viņi ir spēcīgi un labi organizēti, bet Latvija ir vairāk nekā spējīga viņus pārspēt. Kopš 20. aprīļa esam trenējušies ļoti labi. Ticu, ka spēlētāji ir ieguvuši jaunas prasmes. Mums ir nedaudz citādāks treniņu stils nekā viņiem bijis līdz šim. Puiši ļoti labi komunicē savā starpā - ja sākumā gaidīja, lai treneris saka priekšā, ko darīt, tagad viņi saprot, ka jāskatās, kas notiek laukumā un jāspēj tam adaptēties. Domāju, ka pašlaik tas izdodas ļoti labi."

"Šī spēle būs kā kausa fināls, kurā uzvarētājs paņems visu. Visi spēlētāji ir ļoti mierīgi. Tā komanda, kura parādīs labāko sniegumu, saņems to, ko nopelnījusi. Mūsu komanda ir ļoti pozitīva. Esmu drošs, ka spēlētāji izbaudīs Baldonē piedzīvoto un spēlēs par Latvijas godu ar lepnumu un kaisli. Spēlētāji tic sev un sistēmām, kas viņiem divas nedēļas ir mācītas," saka Vokers.

"Iespaids kopumā ir ļoti pozitīvs. No spēlētājiem ir ,laba atsaucība, uz treniņiem ierodamies kuplā skaitā, tajos strādājam aktīvi. Ceru, ka dzīvē vismaz daļēji spēsim attaisnot šos trenera labos vārdus," saka izlases kandidāts Valters Raņķis. "Noskaņojums ir ļoti pozitīvs. Pirms spēles piebrauks četri angļu spēlētāji (trīs brāļi Davidsoni un Endrū Šteinbergs), žēl, ka ar viņiem būs tikai viens treniņš, jo mēs mācāmies jaunu spēles sistēmu. Jā viņi to, iespējams, zina labāk, bet tāpat tas vēl jāsaliek kopā, sevišķi tik nozīmīgās pozīcijās kā numurs 10 un 12. Ceru, ka tas izdosies, ka leģionāri atbrauks ar noskaņojumu cīnīties, jo visi vietējie, kuri tiks sastāvā, to darīs no visas sirds."

Raņķis ir starp spēlētājiem, kas dzīvo tieši Baldonē. "Arī man šī spēle būs svētki. Baldones stadions ir fantastisks un tiešām aicinu visus braukt, atbalstīt un skatīsies, jo tas būs super notikums. Vienīgi, cerams, ka šos svētkus nesabojās laika apstākļi. Baldonē visi jau runā par spēli - domāju, ka būs daudz cilvēku un liels atbalsts."

"Esamu vairākkārt pārsprieduši vai Latvijas izlasē ir nepieciešams piesaistīt papildus spēkus, tomēr, tādā līmenī kā Toms un Vils Davidsoni, Latvijā nespēlē neviens," izlases treneris Kristaps Staņa pastāstīja par latviešu izcelsmes angļiem, kas uz maču pievienosies mūsu izlasei. "Viņi ir spēcīgi spēlētāji un šo sistēmu, ko Gerijs ievieš izlasē, spēlē dienu dienā. Tāpēc viņiem ienākt kolektīvā būs salīdzinoši viegli. Ja komunikācija saglabāsies tikpat labā līmenī, varam ticēt, ka komandai sestdien izdosies parādīt labāko sniegumu."

"Kāds ir šis spēles stils? Tas vairāk būs koncentrēts uz plašākiem uzbrukumiem, prasa no spēlētājiem lielāku pārvietošanos, fizisko noturību. Pirmajā līnijā mūsu spēlētāji ir ļoti pieredzējuši - pieredze ir ļoti laba lieta, bet tai arī nāk līdzi smaga nasta, kas ir fiziskā izturība. Spēle būs ārkārtīgi dinamiska, ko parādīja arī Dānijas un Austrijas spēle - dāņi, ja viņiem rokās ir bumba, uzspiež dinamisku spēles modeli," stāsta Staņa. "Būs daudz jāpārvietojas un nikni jāstrādā aizsardzībā. Ja aizsardzības modelis nostrādās pareizi, viņiem ir maz argumentu. Tomēr, lai līdz tam nonāktu, būs nopietni jāstrādā. Gribu uzsvērt, ka esam amatieru sporta veids un vienīgais pilna laika profesionālis šeit ir tikai Gerijs. Pārējie ir šo nodarbojas amatieru līmenī un dara labāko iespējamo, kas ir viņu spēkos."

Pagājušajā sestdienā Dānija savā laukumā ar 37:7 apspēlēja Austriju un izvirzījās apakšgrupas vadībā. Kā jau iepriekš minēts, ja Latvija sestdien uzvarēs Dāniju, tā jau pirms pēdējā mača kļūs pārējām izlasēm nenotverama, bet pretējā gadījumā nenotverami būs dāņi.

"Austrieši arī parādīja ļoti labu sniegumu. Varbūt viņiem pietrūka individuālās meistarības," Staņa saka, ka treneri, protams, ir noskatījušies šo maču. "Ļoti labi, ka esam redzējuši šādu spēli, zinām, kā viņi šosezon spēlē, kamēr dāņi nav redzējuši, ko esam viņiem sagatavojuši. Mums ir divas priekšrocības - mājas laukums priekšrocības, kā arī tas, ka dāņi mūs nav redzējuši."

"Veidojot izlases sastāvu, tika aptaujāti visu klubu treneri un viņu viedokli ņēmām vērā. Spēlētāji, kuri šobrīd ir izlases kodolā, ir ļoti sagatavoti, un grūti iedomāties, ka kāds, kurš nav izvēlēts, varētu viņus izkonkurēt," Staņa ir pārliecināts, ka izlasē izvēlēti paši labākie spēlētāji.

Baldone spēlei gatavojas ļoti nopietni un tās vidusskolā, piemēram, notiek zīmēšanas konkurss par regbija tēmu. "Aktivitāte šādā pilsētā ir pavisam citā līmenī nekā Rīgā. Mazpilsētā šādu pasākumu organizēšana ir svētki. Priecē, ka tur pašlaik ir otrais vilnis regbijam un šī spēle ir mūsu devums atpakaļ Baldonei," uzsver Pilenieks.

Ar šo vienu spēli regbija mači Baldonē nebeigsies. Jau nedēļu vēlāk tur notiks Baltijas čempionāts regbijā-7, bet vasaras beigās "Miesnieku" komanda tieši Baldonē, iespējams, uzņems "Top" līgas mājas spēles. Savukārt 4. maijā Latvijas un Dānijas spēle nebūs vienīgais regbija notikums, jo šajā dienā plkst. 11:30 Ozolnieku sporta centra stadionā sāksies Latvijas čempionāta mačs starp "Garkalne"/"Livonia" un "Fēnikss" komandām. Šajā mačā abiem klubiem nevarēs palīdzēt izlasē iekļautie sportisti, turklāt "Fēniksam" būs jāiztiek bez galvenā trenera Staņas.

"Mūsu komandu šajā spēlē vadīs kapteinis Jānis Kaucis. Tāpat jau drīzumā mums pievienosies arī Kristaps Lūsiņš, kurš atgriezies uz dzīvi Latvijā. Pašlaik viņš ir traumēts, līdz ar to drīzumā palīdzēs laukuma malā," stāsta treneris.

Latvijas un Dānijas spēle Baldones stadionā sāksies plkst. 15:00. Tie, kas neieradīsies uz spēli klātienē, to varēs vērot visā Latvijā redzamajā "Sportacentrs.com TV" kanālā un interneta portālā.

Izmantotie resursi:
Latvijas Regbija Federācija