Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

"Barbarians" atspēlē 21 punkta deficītu un pārspēj Argentīnu

Juris Miņins
Juris Miņins

"Barbarians" atspēlē 21 punkta deficītu un pārspēj Argentīnu
Foto: Reuters/Scanpix

Ar ļoti aizraujošu "Barbarians" komandas uzvaru pār Argentīnu (38:35) ir noslēdzies 2018. gada rudens izlašu maču logs.

Lai arī regbija sezonas noslēguma balle Montekarlo pilsētā norisinājās jau šīs nedēļas sākumā un oficiāli starptautiskā regbija sezona noslēdzās pirms septiņām dienām, šodien vēl viena cīņa gan notika, jo Argentīnas izlase sacentās ar "Barbarians" komandu.

"Barbarians" vienība nav izlase tās klasiskajā izpratnē, proti, šo komandu neveido kādas vienas valsts spēlētāji, jo tā ir vienība, kas uz katru spēli (vai spēļu sēriju) tiek veidota no jauna, sastāvā iekļaujot tos regbistus, kas konkrētajā brīdī nav piesaistīti nevienai no nacionālajām izlasēm. Faktiski – tā ir "Pasaules izlases", kas sacenšas ar nacionālajām komandām. "Barbarians" savu pirmo maču ir aizvadījuši 1890. gadā un līdz šai dienai ir piedalījušies 96 mačos no kuriem uzvarējuši – 51 cīņā.

Jāsaka, ka šoreiz "Barbarians" komanda izskatījās teju pēc DĀR izlases jo no 23 regbistiem tikai astoņi pārstāvēja kādu citu valsti.

Pievēršoties notikumiem laukumā, jau mača pirmajā minūtē Huans Legizamons, kurš bija vienīgais argentīnietis "Baa Baas" sastāvā, guva piezemējumu, noslēdzot strauju uzbrukumu. Pēc tam gan argentīnieši guva vairākus piezemējumus pēc kārtas, divreiz izmantojot priekšrocības, bet divreiz – izlaužoties caur aizsargiem. Tiesa, te gan jāatzīst, ka abas komandas necentās spēlēt maksimāli asi un agresīvi, pretējā gadījumā kāds no šiem piezemējumiem varētu arī nenotikt.

Pēc šādas ofensīvas "barbari" mazliet sasparojās, jo pirmā puslaika izskaņā viņiem tika piešķirts soda piezemējums, bet otrā puslaika ievadā Sija Kolisi piezemēja bumbu vēlreiz, kas ļāva panākt jau 21:28.

Lielāko otrā puslaika daļu komandas pavadīja līdzvērtīgā cīņā un pēdējās cīņas minūtes rezultāts jau bija neizšķirts, līdz spēles 78. minūtē Eltons Jantīzs no 35 metru attāluma raidīja bumbu vārtos, kas deva laimīgu uzvaru "Barbarians" vienībai.

Jāpiebilst, ka Argentīnas izlasei šis ir jau sestais zaudējums pēc kārtas, bet "Barbarians" nu ir tikusi pie otrā panākuma pēc kārtas, jo vasarā viņi spēja pieveikt arī Anglijas valstsvienību.

Tāpat ir jāatzīmē, ka "Barbarians" komandas kapteinim Vjatam Kroketam šis bija pēdējais profesionālā regbija mačs karjerā. Jau gada pirmajā pusē viņš bija paziņojis, ka līdz ar 2018. gada Super Rugby sezonas noslēgumu viņš pametīs gan savu klubu, Kraistčērčas "Crusaders", gan arī "All Blacks" komandu. Jāpiebilst, ka savas karjeras laikā Krokets ir vairākas reizes triumfējis Super Rugby čempionātā (tajā skaitā arī šogad), kā arī bijis Jaunzēlandes izlases sastāvā, kad tā triumfēja 2015. gada Pasaules kausā, bet 2011. gadā, kad Jaunzēlande arī uzvarēja Pasaules kausā, viņš bija viens no pēdējiem, ko atskaitīja pirms turnīra.