Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Honkonga ar uzvaru turpina cīņu par Pasaules kausu

Juris Miņins
Juris Miņins

Honkonga ar uzvaru turpina cīņu par Pasaules kausu
Foto: worldrugby.org

Šodien Honkongas regbija izlase ar 26:3 izbraukumā pārspēja Kuka salu komandu, tādējādi sperot vēl vienu soli pretim dalībai 2019. gada Pasaules kausā.

Iepriekš jau ziņojām par to, ka pašlaik norisinās 2019. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīri un izslēgšanas spēles. Kamēr Āfrikā tiek noskaidroti Zelta kausa ieguvēji, Vācija un Samoa cīnās par automātisko kvalifikāciju uz četrgades nozīmīgāko turnīru. Savukārt Honkonga un Kuka salu izlases tādā pašā divu maču sērijā noskaidro to komandu, kas spēlēs tā sauktajā pēdējās cerības turnīrā.

Tā kā Āzijas izlases pasaules regbijā nav pietiekoši konkurētspējīgas, jo tikai Japāna spēj konkurēt visaugstākajā līmenī, tad Āzijas reģionam nav piešķirta automātiskā kvalifikācija uz 2019. gada Pasaules kausu, taču Āzijas čempioniem ir dota iespēja tikties ar Okeānijas reģiona ceturto komandu, lai noskaidrotu spēcīgāko un ieņemtu vietu pēdējās cerības turnīrā, kurā četras uz to brīdi spēcīgākās bez vietas PK palikušās izlases izspēlēs pēdējo ceļazīmi uz Japānu.

Honkonga pārliecinoši uzvarēja Āzijas čempionātā un saņēma iespēju turpināt ceļu pretim Pasaules kausam, savukārt Kuka salu izlase līdz izslēgšanas mačiem tika tikai pateicoties Taiti valstsvienības diskvalifikācijai, ko tā saņēma par naturalizācijas procesu neizgājušu regbistu iespēlēšanu izlasē.

Jāsaka, ka pirmajā spēlē bija redzams, gan tas, ka Honkonga ir ievērojami labāka komanda, gan arī tas, kāpēc Kuka salu izlase šiem mačiem nespēja kvalificēties pati. Kā arī, protams, jāpiebilst, ka Kuka salu izlasei šis bija pirmais mačs pēdējo 10 mēnešu laikā.

Jau no pirmajām minūtēm honkongieši ar lieliem spēkiem devās uz priekšu, par ko tika atalgoti ar trim piezemējumiem jau pirmajā puslaikā. Otrajās 40 minūtēs jau tik rezultatīva cīņa vairs nesanāca, jo Kuka salu izlase uzlaboja savu spēli un sāka cīnīties daudz fiziskāk, taču vienalga Honkongas komanda izdarīja to, kas viņiem bija jāizdara – guva vēl vienu piezemējumu un svinēja uzvaru ar 26:3.

Ar to gan Honkongas ceļš uz Pasaules kausa nākošo kvalifikācijas kārtu nebeidzas, jo pēc nedēļas abas komandas tiksies vēlreiz, šoreiz Honkongas komandas mājās, lai jau pieliktu punktu šim duelim un noskaidrotu to vienību, kas saglabās cerības spēlēt četrgades lielākajā un svarīgākajā regbija turnīrā.

Izmantotie resursi:
https://www.worldrugby.org/