Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

"All Pinks" noliek čempionu pilnvaras, zināmi Izaicinājuma kausa pusfinālisti

"All Pinks" noliek čempionu pilnvaras, zināmi Izaicinājuma kausa pusfinālisti
Foto: epcrugby.com

Vakardien noslēdzās Eiropas regbija Izaicinājuma kausa ceturtdaļfinālu mači, pēc kuriem kļuva zināms, ka pusfinālos ir iekļuvušas Po, Kārdifas, Ņūkāslas un Glosteras komandas.

Eiropas regbija Izaicinājuma kauss pēc ranga ir otrais prestižākais Eiropas starptautiskais klubu turnīrs, kurā piedalās komandas no Francijas Top 14, Anglijas Premjerlīgas un Pro 14 čempionātiem, kā arī divas labākās iepriekšējās sezonas Kontinentālā kausa vienības, kas šogad bija Krasnojarskas vienības "Enisey-STM" un "Krasny Yar".

Pēc grupu turnīra noskaidrojās tās astoņas vienības, kuras iekļuva izslēgšanas mačos un turpināja cīnīties par prestižo balvu. Jāsaka, ka ceturtdaļfinālu cīņas regbija skatītājiem atnesa dažādas emocijas, jo tajās bija vērojama gan cīņa un produktīvs uzbrukums, gan ļoti smags regbijs. Lai vai kā, bet pusfinālisti gan ir noskaidroti.

Pirmajā ceturtdaļfināla mačā tikās divas Francijas čempionāta komandas – Po un Parīzes "Stade Francais". Tiesa, tāpat kā nacionālajā čempionātā, arī Izaicinājuma kausā abas komandas atrodas pilnīgi pretējās turnīra tabulas pusēs, jo kamēr Po bija spēcīgākā šī turnīra vienība, iepriekšējās sezonas čempioni, "Stade Francais" izslēgšanas mačos iekļuva vien kā astotā komanda. Tas gan neliedza šim mačam būt par pašu aizraujošāko un, no uzbrukuma viedokļa, skatāmāko ceturtdaļfināla cīņu.

Pirmais piezemējums tika gūts jau mača piektajā minūtē, kad mājnieku izrāvienu ar bumbas piespiešanu ieskaites zonā noslēdza Džeils Vatubua, taču viesi nesēdēja rokas klēpī salikuši un paši, tieši tik pat straujā atbildes uzbrukumā jau pāris minūtes vēlāk rezultātu izlīdzināja, kad piezemējums tika ieskaitīts Klementa Dožēna kontā.

Puslaika turpinājumā Po regbisti, jūtot savu tribīņu atbalstu, guva vēl 20 punktus, realizējot gan soda sitienus, gan Bensonam Stenlijam un Tibo Dobažnē piezemējot bumbu. Uz to Francijas galvaspilsētas komanda, kas zināma arī ar alternatīvo nosaukumu "All Pinks", atbildēja vien ar vienu realizētu piezemējumu puslaika izskaņā, kad Čārlijs Frankūz saņēma bumbu uz brīvo laukuma stūri un piezemēja to blakus ieskaites zonas karodziņam.

Otrais puslaiks iesākās ar Džibrila Kamarā pārtverto bumbu savas ieskaites zonas tuvumā un teju netraucētu skrējienu pāri visam laukumam, jo Po regbisti bija pārāk aizrāvušies ar uzbrukumu, ka laukuma "dziļumā" nebija palicis neviens, kas varētu apturēt ātro Kamarā. Šajā brīdī rezultāts kļuva 27:24 un tas Parīzes vienībai ļāva cerēt uz atspēlēšanos.

Atlikušajā spēles laikā gan nekas būtiski nemainījās, jo abas komandas apmainījās ar piezemējumiem, taču "Stade Francais" nespēja samazināt rezultāta starpību un tādējādi viņu čempionu titula aizstāvēšana beidzās jau pirmajā izslēgšanas maču tūrē.

Par Po komandas pretiniekiem pusfinālā kļuva Kārdifas "Blues", kuri smagā cīņā ar 20:6 pieveica citu Pro 14 komandu, Edinburgu. Savukārt otrajā pusfinālā tiksies divas Anglijas Premjerlīgas komandas, jo Glostera ar 33:28 pieveica Konahtu, bet Ņūkāslas "Falcons" tika galā ar Brivi – 25:10.

Izaicinājuma kausa pusfināli notiks aprīļa mēneša trešajā nedēļas nogalē, bet fināls, kurš šogad notiks Spānijas pilsētā Bilbao, tiks izspēlēts 11. maijā.

Eiropas regbija Izaicinājuma kauss, ceturtdaļfināli

MājniekiViesiRezultāts
Po"Stade Francais"35:32
Ņūkāslas "Falcons"Brive25:10
KonahtaGlostera28:33
EdinburgaKārdifas "Blues"6:20

Izmantotie resursi:
Official website of European Professional Club...