Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

DĀR regbija izlasi turpmāk vadīs Erasmuss

DĀR regbija izlasi turpmāk vadīs Erasmuss
Rasijs Erasmuss
Foto: AFP/Scanpix

Dienvidāfrikas regbija savienība ir paziņojusi, ka ir atradusi jaunu galveno treneri vīru nacionālajai izlasei un par to kļuvis Rasijs Erasmuss.

Pēc divu gadu sadarbības ar Alisteru Kotzī, DĀR regbija savienība nolēma pārtraukt darba attiecības ar šo speciālistu un līdz 2023. gadam, kad ir plānota Pasaules kausa izcīņa, kas norisināsies Francijā, noslēgt līgumu ar citu treneri. Par jauno "Springboks" vadītāju ir kļuvis bijušais izlases spēlētājs un kapteinis Johans Erasmuss, jeb, kā viņu sauc regbija aprindās, Rasijs Erasmuss.

Jāpiebilst, ka savās spēlētāja karjeras gaitās Erasmuss ir pārstāvējis tikai DĀR komandas – Frīsteitas "Cheetahs" un Johanesburgas "Lions" DĀR vietējā čempionātā, kā arī "Cheetahs" un "Cats" komandas tagadējā "Super Rugby" turnīrā (tolaik to dēvēja par "Super 12").

Savukārt kā treneris viņš ir vadījis tikai vienu komandu, Pro 14 vienību no Īrijas, Mansteru. Tiesa, ilgi viņš šajā vienībā nenostrādāja, jo darbu pie Mansteras stūres viņš sāka 2016. gadā, bet jau 2017. gada izskaņā pameta klubu. Jāatzīmē gan, ka šajā laikā viņš gan paspēja izpelnīties 2016./2017. gada Pro 12 sezonas labākā trenera titulu.

Tāpat ir svarīgi piebilst, ka Rasijs Erasmuss būs ne tikai izlases galvenais treneris, bet arī pildīs DĀR regbija savienības direktora pienākumus.

Iepriekšējā DĀR izlases galvenā trenera, Alistera Kotzī, vadībā DĀR demonstrēja ļoti dažādu un nevienmērīgu sniegumu, jo varēja demonstrēt gan diezgan labu, gan arī atklāti vāju regbiju. Tāpēc arī nav nekāds brīnums, ka 25 mačos DĀR "Antilopes" izcīnīja tikai 11 panākumus (44%), divus neizšķirtus un 12 cīņās laukumu pameta kā zaudētāji. Interesanti, ka šajā laikā DĀR komanda tā arī nespēja uzvarēt ne Jaunzēlandi, ne arī Angliju un Velsu.

Izmantotie resursi:
Planet Rugby | News, Scores, Results, Features