Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Golubeva izcīna bronzu pasaules čempionātā ātrspēlē

Ints Megnis
Ints Megnis

Golubeva izcīna bronzu pasaules čempionātā ātrspēlē
Latvijas labākie dambretisti Zoja Golubeva (no kreisās), Guntis Valneris un Raimonds Vipulis
Foto: Latvijas Dambretes savienība

Pieredzējusī Latvijas dambretiste Zoja Golubeva trešdien izcīnījusi bronzu pasaules čempionāta ātrspēlē sieviešu sacensībās.

Bergāmo notiekošajā turnīrā Golubeva deviņās kārtās savāca 13 punktus. Tieši tik punktu bija pirmajām četrām sportistēm - par čempioni kļuva krieviete Matrena Nogovicina, kurai sekoja ukrainiete Viktorija Motričko, bet Golubeva aizņēma bronzas pozīciju.

Vēl no Latvijas sportistēm 22. vietā ar astoņiem punktiem bija Golubevas audzēkne Jeļena Česnokova.

Tikmēr vīru sacensībās par čempionu ar 14 punktiem kļuva Nīderlandes pārstāvis Aleksandrs Baljakins, kamēr attiecīgi sestajā un septītajā vietā ar 12 punktiem bija Raimonds Vipulis un Guntis Valneris. Tikmēr 42. vietu ar astoņiem punktiem ieņēma Jānis Āriņš.

Pasaules čempionāts noslēgsies ceturtdien ar ātrās dambretes sacensībām.

Iepriekš šomēnes Valneris ar 19 punktiem no 22 iespējamiem kļuva par Latvijas čempionu 100 lauciņu dambretē. Tikmēr otro vietu ar 17 punktiem izcīnīja 16 kārtējā pasaules čempione Golubeva un ar trešo vietu nācās samierināties pagājušā gada čempionam Vipulim, kurš izcīnīja 15 punktus. Turnīra balvu fonds bija 1000 eiro, kas līdz šim ir bijis lielākais Latvijas čempionātos.

Savukārt pirms mēneša Valneris Kotdivuārā izcīnīja otro vietu Kotdivuārā notikušajā Pasaules kausa etapā.

Šī gada galvenais notikums Latvijas dambretē risināsies decembrī, kad Golubeva Rīgā aizvadīs dueli par pasaules čempiones titulu.