Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Titulētie Anands un Kārlsens kļūst par pasaules čempioniem ātrspēlē un ātrajā šahā

Andrejs Siliņš

Titulētie Anands un Kārlsens kļūst par pasaules čempioniem ātrspēlē un ātrajā šahā
Višvanatans Anands
Foto: NTB scanpix

LETA. Titulētie Višvanatans Anands no Indijas un norvēģis Magnuss Kārlsens triumfēja pasaules čempionātā ātrspēlē un ātrajā šahā, kas sestdien noslēdzās Saūda Arābijā.

Vispirms sportisti aizvadīja sacensības ātrajā šahā jeb rapidā, kur pēc 21 kārtas pa 10,5 punktiem bija ieguvuši Anands, kā arī krievi Vladimirs Fedosejevs un Jans Ņepomņaščijs. Pēc nolikuma Anands un Fedosejevs uzsāka pārspēles, pirmajā cīņā indietim uzvarot, bet otrajā krievam samierinoties ar neizšķirtu.

Anands ir pieckārtējs pasaules čempions klasiskajā šahā, bet ātrajā šahā viņš par labāko kļuva divpadsmito reizi vēsturē.

Kārlsens šajā turnīrā palika piektais.

Turpinājumā notika pasaules čempionāts ātrspēlē jeb blicā, kurā ar 21 kārtā gūtiem 16 punktiem triumfēja Kārlsens. Viņam ar 14,5 punktiem sekoja krievs Sergejs Karjakins un Anands.

Turnīra gaitā Kārlsens zaudēja vien divās cīņās un pēdējā dienā nopelnīja deviņus no desmit iespējamajiem punktiem, kamēr Karjakins tika vien pie 5,5 punktiem.

Kārlsenu un Anandu var saukt par pēdējās desmitgades labākajiem pasaules šahistiem. Anands bija absolūtais pasaules čempions no 2007. līdz 2013.gadam, līdz viņu uzvarēja Kārlsens, kļūstot par 16.absolūto čempionu šahā. Nākamgad martā gaidāms astoņu šahistu kandidātu turnīrs, kura uzvarētājs novembrī cīnīsies ar Kārlsenu.

Kā zināms, sacensības Saūda Arābijā vēl pirms sākuma pievērsa uzmanību ar vairākiem skandāliem. Tā septiņi Izraēlas šahisti nesaņēma Saūda Arābijas vīzas, bet līdzšinējā dāmu čempione ātrajā šahā un ātrspēlē sievietēm Anna Muzičuka no Ukrainas paziņoja, ka turnīrā nepiedalīsies Saūda Arābijā valdošās dzimumu diskriminācijas dēļ.

Saūda Arābija, lai rīkotu šo čempionātu, samaksāja 1,5 miljonus ASV dolāru, kas ir četrreiz vairāk nekā ierasts, un turnīru nosauca karaļa Salmana vārdā. Kopējais balvu fonds "Open" un dāmu turnīros bija divu miljonu ASV dolāru apmērā, sievietēm katrā ieskaitē tam esot trīsreiz mazākam nekā "Open" grupas sacensībās - 250 000 ASV dolāru.

Latvija Saūda Arābijā nebija pārstāvēta. Iepriekš šomēnes Polijā notika Eiropas čempionāts, kur piekto vietu starp dāmām rapidā ieņēma Ilze Bērziņa, kamēr ātrspēlē Igors Kovaļenko bija sestais vīru vidū.

Izmantotie resursi:
LETA

  +1 [+] [-]

, 2017-12-30 22:13, pirms gada
rapidā bija 15 kārtas, kur tieši pēdējā 15 bija izšķiroša Karlsenam noslīdot no 1 uz 4 pozīciju. Karlsens gan reabilitējās blitzā pārlieciniši uzvarot

     [+] [-]

, 2017-12-30 23:51, pirms gada
Vispār viņš nebija līderis pirms pēdējās kārtas Rapidā, bet ja būtu uzvarējis Griščuku tad būtu arī Rapidā vinnējis.

     [+] [-]

, 2017-12-31 00:12, pirms gada
Gvarvins rakstīja: rapidā bija 15 kārtas, kur tieši pēdējā 15 bija izšķiroša Karlsenam noslīdot no 1 uz 4 pozīciju. Karlsens gan reabilitējās blitzā pārlieciniši uzvarot
Es jau brīnījos ka 21 kartā tikai 10 punkti uzvarētajam, pusi zaudējis...