Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Trīs neizšķirti nepalīdz Latvijas šahistēm pieveikt spēcīgo Azerbaidžānu

Ints Megnis
Ints Megnis

Trīs neizšķirti nepalīdz Latvijas šahistēm pieveikt spēcīgo Azerbaidžānu
Elīna Otikova (no kreisās), Ilze Bērziņa un Laura Rogule. Foto: Marija Jemeļjanova

Trīs Latvijas šahistes svētdien pasaules Olimpiādes sestajā kārtā cīnījās neizšķirti ar ievērojami spēcīgām pretiniecēm, tomēr summā tika atzīts Azerbaidžānas pārākums. Savukārt vīru komanda nespēja pārspēt Beļģiju.

Olimpiādē 31. numuru saņēmusī Latvijas vīru izlase "Open" grupas sestās kārtas cīņā nospēlēja 2-2 ar Beļģiju, kas ir turnīra 59. numurs. Uzvaras Latvijas izlases rindās pie pirmajiem diviem galdiņiem guva Igors Kovaļenko (baltās figūras) un Artūrs Neikšāns (melnās), tomēr Toms Kantāns (baltās) un Artūrs Bernotas (melnās) zaudēja. Šoreiz atpūtās Ņikita Meškovs.

Tikmēr ļoti veiksmīgi spēlējošās dāmas, kas izliktas ar 42. numuru, svētdien ar 1,5-2,5 piekāpās sacensību 11. komandai Azerbaidžānai. Neizšķirtus noturēja Laura Rogule, Ilze Bērziņa un Linda Krūmiņa, tomēr zaudējumu ar baltajām figūrām piedzīvoja Elizabete Limanovska, kura cieta pirmo neveiksmi karjerā Olimpiādes cīņās. Visām latviešu pretiniecēm reitings bija par vismaz 100 punktiem lielāks, bet Limanovskas pretiniecei tas bija par gandrīz 300 punktiem lielāks. Šoreiz pie atpūtas bija tikusi Elīna Otikova.

Līdz ar to latvietēm neizdevās sagādāt jau otro pārsteigumu, jo iepriekš tika spēlēts neizšķirti ar Kazahstānu, kur arī visām pretiniecēm bija ievērojami augstāks reitings.

Kopvērtējumā pēc sešām kārtām Latvijas dāmas ar astoņiem punktiem atkāpušās uz 23. pozīciju, bet vīri "Open" grupā ar septiņiem punktiem ir vien 58. vietā. Vīru turnīra vadībā ir Azerbaidžāna, kuras sastāvā spēlē Latvijā dzimušais Vācijas starptautiskais lielmeistars Arkādijs Naidičs, kurš kopš 2015. gada maija pārstāv Azerbaidžanu.

Turnīrs 11. kārtu garumā ilgs līdz 5. oktobrim.

Šaha Olimpiādes risinās reizi divos gados, iepriekšējā turnīrā vīriem tiekot pie augstās, 17. vietas, kamēr dāmas bija 44.pozīcijā. Toreiz pasaules mediju uzmanības lokā nokļuva Latvijas finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kura uzvarēja pārliecinošo pasaules ranga līderi un planētas čempioni Jifaņu Hou. Šoreiz Reizniece-Ozola sacensībās nepiedalās, jo valstī ir pirmsvēlēšanu laiks.

     [+] [-]

, 2018-09-30 21:30, pirms 8 mēnešiem
Reizniecei jāpiedalās hūtīša grupas vēlēšanu kampaņā. Stipendija jāatstrādā.