Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Trīs Latvijas šahistes Rīgā iekļūst Eiropas jaunatnes čempionāta divdesmitniekā

Ints Megnis
Ints Megnis

Trīs Latvijas šahistes Rīgā iekļūst Eiropas jaunatnes čempionāta divdesmitniekā
Marija Kuzņecova
Foto: Diāna Matisone

Latvijas spēlētājas Marija Kuzņecova, Ramona Golsta un Elizabete Limanovska iekļuvušas divdesmitniekā Eiropas jaunatnes čempionātā šahā, kas trešdien noslēdzās Ķīpsalas izstāžu centrā Rīgā.

Pirms pēdējās, devītās, kārtas Kuzņecova bija augstajā, devītajā, vietā, saglabājot pat izredzes uz vietu pieciniekā, tomēr noslēdzošajā cīņā viņa zaudēja ukrainietei Anastasijai Hnatišinai, kura bija izlikta ar trešo numuru. Kuzņecova pirms sacensībām bija izlikta ar 11. numuru, bet noslēgumā tika pie 5,5 punktiem deviņās kārtās, paliekot 14. pozīcijā.

Pateicoties uzvarai pēdējā kārtā ar melnajām figūrām, otrajā desmitā iekļuva arī Ramona Golsta, kura ar 5,5 punktiem guva 19. vietu starp U16 grupas meitenēm. Pēc papildrādītājiem viņa palika pēdējā starp sportistēm, kuras savāca tik daudz punktus. Zīmīgi, ka arī U16 sacensībās puišiem jeb "Open" labākais no mājiniekiem savāca 5,5 punktus, tomēr Iļjam Semjonovam tas deva vien 29. pozīciju.

Savukārt U18 grupā meitenēm otrajā desmitā spēja iekļūt arī šī gada Latvijas čempione pieaugušajiem Elizabete Limanovska, daugavpilietei ar pieciem punktiem ierindojoties 18. pozīcijā. Ramonas Golstas dvīņumāsa Madara, startējot starp vecākām konkurentēm, ar četriem punktiem palika 47. vietā.

Labi Latvijai gāja arī U8 "Open" grupā, kur piecus punktus deviņās kārtās savāca Arsēnijs Derebņevs, ierindojoties 29. pozīcijā. U10 grupā meitenēm labākās mājinieces savāca pa četriem punktiem, Nellijai Jēkabsonei un Marijai Krasiļņikovai ierindojoties attiecīgi 44. un 47. pozīcijā, kamēr "Open" ieskaitē pa pieciem punktiem savāca Georgijs Germanovs un Markuss Bērziņš, kuriem bija 42. un 59. pozīcija.

U12 ieskaitē starp meitenēm Agnesa Stepania Ter-Avetisjana un Jekaterina Smirnova savāca pa 4,5 punktiem, kas deva 46. un 49. pozīciju, bet "Open" grupā labākais mājinieks bija piecus punktus savākušais Jevgēņijs Spriņģis, kas viņam deva 43. vietu.

Starp U14 grupas meitenēm labākajām latvietēm bija vien pa trim punktiem, visām piecām mājiniecēm paliekot devītajā un desmitajā desmitā, kamēr "Open" ieskaitē četrus punktus savāca Antons Vissarionovs, ieņemot 74. vietu. Tikmēr U18 sportistu vidū "Open" grupā labākais no Latvijas ar 4,5 punktiem bija Pjotrs Kolasa, kurš ierindojās 42. vietā.

Sacensībās, kur tika sadalīti 12 medaļu komplekti, dominēja Krievijas sportisti, tiekot pie septiņiem zeltiem, sešiem sudrabiem un trim bronzām. Īpaši iespaidīgi šīs valsts sportistes nostartēja U10 grupā meitenēm, ieņemot pirmās sešas vietas. Pie diviem zeltiem tika Azerbaidžāna, kamēr Baltkrievijai bija viens zelts, viens sudrabs un trīs bronzas.

Zīmīgi, ka vismaz divas medaļas vēl spēja izcīnīt vienīgi atlētes, kas startēja zem neitrāla jeb FIDE karoga. Tās abas bija meitenes no Bulgārijas, tiekot pie bronzas godalgām.

     [+] [-]

, 2018-08-29 20:20, pirms 9 mēnešiem
Mekl︍︍ējat p︍uisi!
E︍s es︍︍mu P︍o︍lin︍a, e︍s e︍smu 2︍1, ja︍utrs, sla︍ids u︍n na︍v pie︍ticīg︍s v︍isp︍ār))
F︍o︍to u︍n tālr︍uņa num︍urs a︍nke︍︍tā >︍>︍> 18pop.tk