Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Misāns Rīgā izcīna piekto vietu pasaules čempionātā dambretes ātrspēlē

Ints Megnis
Ints Megnis

Misāns Rīgā izcīna piekto vietu pasaules čempionātā dambretes ātrspēlē
Roberts Misāns Pasaules kausa posma atklāšanas ceremonijā. Organizatoru foto

Latvijas dambretists Roberts Misāns pirmdien viesnīcā "Radisson Blu Latvija" izcīnīja piekto vietu pasaules čempionātā ātrspēlē simtlauciņu dambretē. Tikmēr dāmām desmitnieku noslēdza sešpadsmitkārtējā pasaules čempione Zoja Golubeva.

Misāns, kurš ir arī Latvijas Dambretes savienības prezidents, 11 kārtās vīru turnīrā iekrāja 15 punktus, kamēr par čempionu ar 17 punktiem kļuva izcilais krievs Aleksandrs Švarcmans, kurš tagad ir jau septiņkārtējs pasaules čempions. Švarcmans ir vienīgais spēlētājs pasaulē, kurš ir pasaules čempions trijos dambretes veidos - 64 lauciņu dambretē, brazīļu dambretē un starptautiskajā 100 lauciņu dambretē.

Otro vietu ar 17 punktiem izcīnīja Jans Grenedijks no Nīderlandes, bet pa 16 punktiem iekrāja krievi Ainurs Šaibakovs un Murodullo Amrilajevs.

Kopā sacensībās piedalījās gandrīz 90 sportisti, kuru vidū bija 19 Latvijas dalībnieki. No mājiniekiem otrais labākais ar 14 punktiem bija 16. vietu ieņēmušais Laimonis Zālītis, kamēr 13 punkti 24. vietu deva Jakovam Levinam, bet mājinieku favorīts Guntis Valneris šoreiz ar 12 punktiem samierinājās ar 27. vietu.

Dāmām par čempioni starp vairāk nekā 50 dalībniecēm ar 18 punktiem kļuva krieviete Agata Parahina, kurai sekoja vairākas sportistes ar 16 punktiem. Tikmēr titulētā Golubeva ar 13 punktiem samierinājās ar desmito pozīciju. Viņas audzēkne Jeļena Česnokova ar 12 punktiem noslēdza otro desmitu, bet vēl viena mūsu valsts pārstāve Zoja Uvačana ar 11 punktiem bija 30. pozīcijā.

Pasaules čempionāts ātrspēlē sekoja pēc Pasaules kausa posma simtlauciņu dambretē, kas svētdien noslēdzās ar Valnera un Golubevas izcīnītām ceturtajām vietām.