Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Eiropas čempionātā diviem Latvijas šahistiem izdodas iekļūt labāko simtā

Agris Suveizda

Eiropas čempionātā diviem Latvijas šahistiem izdodas iekļūt labāko simtā
Toms Kantāns
Foto: sahafederacija.lv

Uzvarot piecas no savām pēdējām sešām partijām, Latvijas lielmeistaram Igoram Kovaļenko (2642) ar 7 punktiem no 11 iespējamajiem Batumi (Gruzija) notikušajā Eiropas čempionātā šahā izdevās pacelties uz 49.vietu, vēsta Latvijas Šaha federācija. Savukārt lielmeistars Toms Kantāns (2508) guva panākumus četros no pieciem saviem pēdējiem mačiem un noslēgumā ieņēma 83.vietu.

Turnīrs bija ļoti plaši pārstāvēts. Startēja 302 dalībnieki no 34 valstīm. Par čempionu ar 8,5 punktiem kļuva Horvātijas lielmeistars Ivans Saričs (2657), kurš par puspunktu apsteidza poli Radoslavu Vojtašeku (2738) un krievu Sananu Sjugovu (2652). Vēl no mūsējiem FM Arturs Bernotas (2436) ar 5,5 punktiem ieņēma 174.vietu, lielmeistars Ņikita Meškovs (2536) ar tikpat punktiem bija četras pozīcijas zemāk, bet FM Dmitrijs Tokranovs (2375) ar 4,5 ieņēma 235.vietu.

Bernotam un Tokranovam šī bija debija kontinenta individālajos klasiskā šaha čempionātos. Pērn Kovaļenko ieņēma 42.vietu, Kantāns bija 81., bet Meškovs – 123. 2016.gadā Kovaļenko izcīnīja sudraba medaļu. Turnīra balvu fonds bija 100 000 eiro. Eiropas čempionāts ir pasaules šaha čempiona titula kvalifikācijas cikla sastāvdaļa, no kura 23 labākie spēlētāji ieguva tiesības spēlēta Pasaules kausa izcīņā.

Trešdien kā pirmais čempionātu pabeidza Toms Kantāns, jo viņam pretinieks Badūrs Džobava (Gruzija, 2685) uz partiju neieradās. Mūsu lielmeistars vienīgais no pieciem Latvijas šahistiem finišēja ar reitinga pieaugumu. "Gribējās vairāk. Tomēr ir ko vēl mācīties, gūta ļoti laba pieredze. Sākums čempionātam bija labs, tas sekoja kritums, beigas arī bija salīdzinoši labas. Žēl, ka šodien pretinieks neieradās, jo biju labi noskaņojies cīņai, gribēju spēlēt," atzina Kantāns.

Visiem mūsu šahistiem šis nebija veiksmīgākais čempionāts, un tam iemesls katram ir savs. Tomēr neliels kopīgais negatīvais faktors bija laika zonas maiņa par divām stundām, kam bija grūti pielāgoties. Nebija pareizais režīms, atzina Kantāns. Visi spēlētāji ceturtdien ierodas Rīgā. Pats Kantāns jau 7.aprīlī ar sievu, starptautisko meistari Annu Kantāni (Polija) dodas uz Eiropas čempionātu sievietēm, kas notiks Slovākijā.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Šaha federācija