Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Eiropas čempions: "Labākā cīņa bija ar Latvijas šahistu"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Eiropas čempions: "Labākā cīņa bija ar Latvijas šahistu"
Igors Kovaļenko un Ernesto Inarkijevs
Foto: Gunnar Bjornsson / chess24.com

Latviju pārstāvošais Ukrainas pilsonis Igors Kovaļenko šonedēļ izcīnīja pārsteidzošu sudrabu klasiskā šaha Eiropas čempionātā, kas risinājās Kosovas ceturtajā lielākajā pilsētā Gjakovā. Sarunā ar krievu reportieri sacensību uzvarētājs Ernesto Inarkijevs atzīst, ka augstākā līmeņa partija bija tieši ar Latvijas šahistu.

Daudzi speciālisti uzskata, ka jūsu atslēgas partija bija devītajā kārtā ar Igoru Kovaļenko, kurš galu galā finišēja otrais, no uzvarētāja atpaliekot par 0.5 punktiem. "Jā. Ja skatāmies pēc gala rezultātiem, viņš atpalika par puspunktu. Bet mana atslēgas partija bija cita - uzvarēju starta ranga pirmo numuru Dāvidu Navaru (Čehija). Tādā turnīrā nav kādas nesvarīgas partijas, katrs klupiens maksā dārgi," atzīst Kirgīzijā dzimušais Krievijas šahists Ernesto Inarkijevs.

Kuru partiju jūs nosauktu par turnīra labāko? "Es izceltu divas. Man bija ļoti laba partija ar Dmitriju Svetuškinu (Moldova), kur izdevās ļoti dinamisks uzbrukums. Pēc spriedzes un cīņas līmeņa - ar Igoru Kovaļenko, tur ļoti ilgu laiku viss nebija skaidrs, pēdējā brīdī man izdevās uzvarēt," norāda 2016. gada Eiropas čempions Inarkijevs, kuram šis tituls ir nozīmīgākais līdzšinējā karjerā.

Pasaules rangā Igors Kovaļenko pirms kāda laika uz brīdi bija labākais Latviju pārstāvošais šahists, taču pirms Eiropas čempionāta viņš šajā rangā ieņēma vien 131. pozīciju. Latviju pārstāvošais Spānijas pilsonis Aleksejs Širovs pasaules rangā šobrīd atrodas 56. vietā. Šī gada EČ starta rangā Igors Kovaļenko kotējās vien 37. pozīcijā, taču turnīrā izcīnīja sudraba medaļu. "Paldies visiem par atbalstu! Paņēmu otro vietu Eiropas čempionātā. Es nejutos kā šahists vai sportists, jutos kā realitātes šova varonis. Beidzot vairāk nekā pusgadu ilgais kritums ir noslēdzies, laiks atgūt iekavēto," savā Facebook profilā paziņojis Igors Kovaļenko.

Eiropas čempionāta kopvērtējuma līderi

#šahists (valsts)punkti
1.Ernesto Inarkijevs (Krievija)9.0
2.Igors Kovaļenko (Latvija)8.5
3.Bādurs Džobava (Gruzija)8.0
4.Dāvids Navara (Čehija)8.0
5.Fransisko Valjeho (Spānija)8.0
6.Radoslavs Vojtašeks (Polija)7.5

izmantotie resursi:
rsport.ru

  -1 [+] [-]

, 2016-05-27 17:18, pirms 3 gadiem
Hmm, dīvaini, kā gruzīnu šahists Baadurs Džobava te kļuvis par Jobavu. Bet pozitīvi katrā ziņā, ka raksta par šahu.

     [+] [-]

, 2016-05-27 18:30, pirms 3 gadiem
"Latviju pārstāvošais Spānijas pilsonis Aleksejs Širovs"
Interesants gan Spānijas pilsonis... Bet nu mūsdienu pasaulē jau vairs par neko nav jābrīnās, jo pat ejot pa Barselonas ielām var dzirdēt "Наша Барселона"