Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Kārlsena un Karuanas kaujā atkal neizšķirts, uzvarētāju lūkos noskaidrot taibreikā

Andrejs Siliņš

Kārlsena un Karuanas kaujā atkal neizšķirts, uzvarētāju lūkos noskaidrot taibreikā
Magnuss Kārlsens un Fabiano Karuana. Foto: AP / Scanpix

LETA. Norvēģis Magnuss Kārlsens un Fabiano Karuana no ASV arī pirmdien Londonā noslēdzošo - 12.partiju - par pasaules šaha čempiona troni aizvadīja neizšķirti, tiekot līdz taibreikam. Abi šahisti visas 12 partijas spēlējuši neizšķirti, tāpēc šobrīd rezultāts ir 6-6.

Pirmdienas mačs, kurā ar baltajām figūrām spēlēja Karuana, noslēdzās pēc trīs stundām, kad šahisti bija veikuši 31 gājienu. Neizšķirtu piedāvāja Kārlsens, viņa pretiniekam tam piekrītot.

Pēc aizvadītā mača Krievijas šaha leģenda Garijs Kasparovs sociālajos tīklos rakstīja, ka pēc viņa domām Kārlsena izredzes uzvarēt taibreikā ir mazākas nekā Karuanam.

Otrdien šahisti atpūtīsies bet trešdien tiks aizvadīts taibreiks. Ja arī tajā uzvarētājs netiks noskaidrots, sekos ātrspēle jeb blics. Ja uzvarētājs nenoskaidrosies arī blicā, sekos "armagedons", kura ietvaros balto figūru īpašniekam būs dotas piecas minūtes apdomas laika, kamēr šahistam ar melnajām figūrām - četras minūtes, taču spēlētājam ar baltajām figūrām būs obligāti jāuzvar, jo tad neizšķirta gadījumā par uzvarētāju tiks kronēts spēlētājs ar melnajām figūrām.

Pasaules šaha pirmais numurs Kārlsens pirms diviem gadiem trešo reizi pēc kārtas tika kronēts par pasaules čempionu. Tikmēr viņa šī gada izaicinātājs Karuana, kurš ir ranga otrajā vietā, cer kļūt par pirmo ASV pārstāvi kopš 1972.gada, kurš ieguvis pasaules čempiona troni.

Pirms diviem gadiem Kārlsens pārspēja Sergeju Karjakinu no Krievijas.

Kārlsens par absolūto pasaules čempionu kļuva 2013.gadā, kad vien 22 gadu vecumā pieveica tā brīža titula īpašnieku Višvanatanu Anandu no Indijas. Gadu vēlāk norvēģis duelī pret šo pašu pretinieku spēja savu titulu aizstāvēt.

Kārlsens vēsturē ir 16.absolūtais čempions šahā.

Pasaules čempions šahā saņems 600 000 eiro lielu naudas prēmiju, kamēr finālā zaudējušais iegūs 400 000 eiro.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2018-11-27 07:35, pirms pusgada
Nopietns sporta veids. Veselīgs. Cīnās uz vella paraušanu. Lej sviedrus