Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Šahists Kovaļenko trešais pirms EČ pēdējās kārtas

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Šahists Kovaļenko trešais pirms EČ pēdējās kārtas
Igors Kovaļenko (pa kreisi)
Foto: Tomasz Delega / europechess.org

Kosovas ceturtajā lielākajā pilsētā Gjakovā tuvojas noslēgumam Eiropas čempionāts klasiskajā šahā. Latviju pārstāvošais Ukrainas pilsonis Igors Kovaļenko pirms pēdējās kārtas ieņem necerēti augsto 3. vietu.

12.-23. maija Eiropas čempionāta starta rangā Igors Kovaļenko kotējās 37. pozīcijā, savukārt par galveno favorītu tika uzskatīts Čehijas pārstāvis Dāvids Navara, kurš pasaules rangā ieņem 22. vietu. Naudas balvas saņems čempionāta 22 labākie šahisti, tostarp uzvarētājs iegūs 20 000 eiro, sudraba medaļnieks saņems 15 000, bet bronzas medaļnieks tiks pie 10 000 eiro. Katrs šahists aizvada 11 partijas.

Pirmajā sešās kārtās Igors Kovaļenko tikās ar nomināli vājākiem pretiniekiem. Sākums neizdevās un pēc pirmajām trijām kārtām mūsu sportists bija vien 56. pozīcijā. Turpinājumā trīs uzvaras ļāva pakāpties uz 6. vietu kopvērtējumā. Septītajā kārtā Kovaļenko cīnījās neizšķirti ar starta ranga otro numuru Radoslavu Vojtašeku, bet pēc tam pieveica sava līmeņa šahistu un kopvērtējumā pacēlās uz 3. vietu. Devītajā kārtā Kovaļenko piekāpās sacensību līderim Ernesto Inarkijevam un atkrita uz 8. vietu. Priekšpēdējā kārtā mūsējais apspēlēja starta ranga 8. numuru Lorānu Fresinē (Francija) un kopvērtējumā atkal pacēlās uz 3. pozīciju. Šodien pēdējā kārtā Kovaļenko spēlē ar kopvērtējuma ceturtās vietas īpašnieku Alekseju Goganovu, kurš starta rangā kotējās 60. pozīcijā.

Pēdējo astoņu gadu laikā Latvijas pārstāvis tikai otro reizi piedalās Eiropas čempionātā, 2014. gadā Igors Kovaļenko ierindojās 147. vietā.

Pasaules rangā Igors Kovaļenko pirms kāda laika uz brīdi bija labākais Latviju pārstāvošais šahists, taču patlaban viņš šajā rangā ieņem vien 131. pozīciju. Latviju pārstāvošais Spānijas pilsonis Aleksejs Širovs pasaules rangā šobrīd atrodas 56. vietā.

EČ kopvērtējuma līderi pirms pēdējās kārtas

#šahists (valsts)punkti
1.Ernesto Inarkijevs (Krievija)8.5
2.Radoslavs Vojtašeks (Polija)7.5
3.Igors Kovaļenko (Latvija)7.5
4.Aleksejs Goganovs (Krievija)7.5
5.Dāvids Navara (Čehija)7.0

Izmantotie resursi:
chess-results.com

  -2 [+] [-]

, 2016-05-23 14:07, pirms 3 gadiem
Šauj mani kaut nost, bet es tik un tā neuzskatu, ka šahs ir sports

  +3 [+] [-]

, 2016-05-23 14:10, pirms 3 gadiem
rihardilio rakstīja: Šauj mani kaut nost, bet es tik un tā neuzskatu, ka šahs ir sports
Pamēģini nospēlēt 2 klasiskās (lēnās) partijas vienā dienā un pastāsti pēc tam par savām fiziskajām sajūtām. Un tad vēlreiz parunāsim, vai ir šahs sports vai nav.

     [+] [-]

, 2016-05-23 19:57, pirms 3 gadiem
Vidzemes latgalis rakstīja: Pamēģini nospēlēt 2 klasiskās (lēnās) partijas vienā dienā un pastāsti pēc tam par savām fiziskajām sajūtām. Un tad vēlreiz parunāsim, vai ir šahs sports vai nav.
Pēc Tevis teiktā jebkura fiziski nogurdinoša darbība - sports