Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Rīgā noslēdzies Eiropas čempionāts šahā sievietēm

Rīgā noslēdzies Eiropas čempionāts šahā sievietēm

Nana Dzagnidze, Alisa Gaļamova, Aleksandra Gorjačkina
Foto: LETA

Ar svinīgo apbalvošanu sestdien Rīgā noslēdzies 2017.gada Eiropas čempionāts šahā sievietēm. Čempiones titulu izcīnīja Gruzijas šahiste Nana Dzagnidze. Gruzijas šahiste tika pie 8,5 punktiem, bet par puspunktu no viņas atpalika vien 18 gadus vecā krieviete Aleksandra Gorjačkina.Trešo vietu ar 8 punktiem, taču ar sliktākiem papildrādītājiem par Gorjačkinu izcīnīja cita Krievijas šahiste Alisa Gaļamova, raksta ziņu aģentūra LETA.

Dzagnidze jau ilgus gadus bija sieviešu šaha elitē, taču līdz šim viņai nebija izdevies izcīnīt titulu.

"Turnīrs ir izdevies un ļoti labi sarīkots. Saku to ne tāpēc, ka Latvija ir ļoti draudzīga valsts Gruzijai vai pieklājības pēc, bet tāpēc, ka dzirdēju to no šahistēm, kuras piedalījās turnīrā. Bija teicama sacensību organizācija un ēdiens. Labākais čempionāts pēdējo gadu laikā," uzsvēra Eiropas Šaha savienības (ECU) prezidents Zurabs Azmaiparašvili.

ECU prezidents pateicās sacensību organizatoriem, kā arī atbalstītājiem.

"Šis bija ļoti nozīmīgs turnīrs, jo tam sekoja līdzi visa pasaule, tāpēc, ka čempionātā piedalījās ļoti spēcīgas šahistes. Gruzija ļoti ilgi gaidīja, lai izcīnītu šo titulu. Esmu lepns, ka Nana beidzot izcīnīja titulu, pārvarot visus šķēršļus," atzīmēja Dzagnidzes tautietis Azmaiparašvili.

Tikmēr Latvijas Šaha federācijas (LŠF) prezidents Āris Ozoliņš pauda gandarījumu, ka turnīrs noslēdzies bez starpgadījumiem.

"Turnīrs ir izdevies, ļoti centāmies. Uzvarēja stiprākais, apsveicu Gruziju ar šo uzvaru. Vēlos pateikties tiem, kas daudz strādāja, lai šis pasākums notiktu. Tāpat paldies sponsoriem, bez kuriem šis turnīrs nevarētu notikt. Lai visiem veicas, gaidīsim jūs nākamajā turnīrā," uzsvēra Ozoliņš.

Savukārt turnīra galvenais tiesnesis Ašots Vardapetjans pateicās šahistēm par draudzīgo un patīkamo atmosfēru.

"Tomēr draudzīga atmosfēra bija tikai no ārpuses, jo uz galdiņiem bija ļoti sīvas cīņas," teica Vardapetjans.

Tikmēr turnīra direktors Egons Lavendelis pateicās visam personālam, bez kura palīdzības šis čempionāts nevarētu notikt.

Svinīgā pasākuma beigās tika apbalvotas šahistes, kuras ierindojās no 25. līdz pirmajai vietai, kā arī balva pienācās labākajai no Latvijas šahistēm Ilzei Bērziņai, kura izcīnīja 69.vietu.

Pēc apbalvošanas par godu Dzagnidzei tika atskaņota Gruzijas himna, bet Latvijas himnu izpildīja LŠF prezidents Ozoliņš.

LŠF Eiropas čempionāta rīkošanas tiesības ieguva ECU Ģenerālajā asamblejā pagājušā gada septembrī Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku pasaules šaha olimpiādes laikā. Līdz ar sieviešu čempionātu Latvija ieguva tiesības rīkot 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18.

Visi rezultāti, dalībnieces un ieņemtās vietas apskatāmas šeit:
Chess-Results Server Chess-results.com -...

Čempionāta oficiālā mājaslapa:
EWCC 2017 | European Individual Women's...

Izmantotie resursi:
LETA

Tev jābūt autorizētam,