Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Golubeva un Sadovska pēc piecu stundu dueļa vienojas par neizšķirtu

Ints Megnis
Ints Megnis

Golubeva un Sadovska pēc piecu stundu dueļa vienojas par neizšķirtu
Zoja Golubeva un Natālija Sadovska trešās kārtas duelī. Organizatoru foto

Latvijas dambretes veterāne Zoja Golubeva un viņas daudz jaunākā poļu oponente Natālija Sadovska ceturtdien Rīgā aizvadīja piecas stundas ilgu trešo cīņu par pasaules čempiones titulu dāmām, noslēgumā vienojoties par neizšķirtu. Pēc tam neizšķirts tika fiksēts arī papildus partijās.

Šoreiz pamata cīņā ar baltajiem kauliņiem spēlēja Golubeva un neizšķirts tika noslēgts pēc 71. gājiena. Tobrīd Golubevai bija palikušas četras figūras, kuru vidū viena dāma, bet Sadovskai bija trīs figūras, bet divas no tām dāmas.

Tā kā cīņa beidzās neizšķirti, diena vēl nebija noslēgusies - vēlāk notika arī ātrā dambrete un ātrspēle, bet arī tajās sportistes vienojās par neizšķirtiem.

Šī bija pārliecinoši ilgākā pamata cīņa līdz šim - otrdien pirmajā kārtā Golubeva uzvarēja pēc 51. gājiena, bet trešdien vienojās par neizšķirtu pēc 48. gājiena. Turpinājumā trešdien notika arī ātrās dambretes duelis un ātrspēle, bet arī tie abi beidzās neizšķirti.

Līdz ar to pašlaik summā rezultāts ir 4-2 Golubevas labā. Piektdien turnīrā būs pirmā no divām brīvdienām, bet sestdien viesnīcā "Kempinski" gaidāma ceturtā kārta, kas jau tradicionāli sāksies plkst. 11:00. Titulcīņa ilgs 9. kārtās. Ja nebūs vajadzīgs taibreiks, tā noslēgsies 30. novembrī.

Spēle katru dienu viesnīcā "Kempinski" sāksies plkst. 11:00. Pasaules čempiones titulcīņā paredzēts iespaidīgs balvu fonds, uzvarētājai tiekot pie 10 000 eiro, bet zaudētājai nopelnot 7000 eiro.

Latvijas Dambretes federācijai šobrīd ir iespaidīgi plāni, jo 2019. gadā Latvijā gaidāms Pasaules kausa pieczvaigžņu etaps, kas ir otrs augstākais līmenis, kā arī Eiropas čempionāts jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem un pasaules čempionāts ātrspēlē.

Šobrīd pasaules rangā Sadovska ieņem otro vietu, kamēr Golubeva ir trešā. Golubeva pērn Tallinā jau sešpadsmito reizi karjerā kļuva par pasaules čempioni, kamēr Sadovska 2016. gadā uzvarēja pasaules čempiones titulmačā.

     [+] [-]

, 2018-11-22 20:00, pirms pusgada
Vai tad ātrspēles nav tikai gadījumā ja viss mačs beigtos neizšķirti?!
Kādā sakarā pie 4:2 jāspēlē papildus partijas?

p.s. es esmu šahists, varu kļūdīties kā ir dambretē, bet tomēr...

     [+] [-]

, 2018-11-22 20:05, pirms pusgada
titulcīņā paredzēts iespaidīgs balvu fonds, uzvarētājai tiekot pie 10 000 eiro, bet zaudētājai nopelnot 7000 eiro (C)
------------------------
Balvu fonds reāli smieklīgs!
Iedomājies - profesionālēm, pasaules labākajām, kas neko citu nedara kā spēlē dambreti - kam no tā viss gads jāizdzīvo kā minimums;

     [+] [-]

, 2018-11-22 22:29, pirms pusgada
Principā dambretistiem būtu jāpelna naudu Nīderlandes klubos un rakstot Nīderlandes avīzēm kolonnas un analīzes. Pasaules finālmačā sievietēm 10k eiro nebūt nav maz!