Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Cīņā par pasaules čempiona titulu šahā neizšķirts rezultāts saglabājas arī pēc 9. partijas

Rolands Eliņš

Cīņā par pasaules čempiona titulu šahā neizšķirts rezultāts saglabājas arī pēc 9. partijas
Foto: EPA/Scanpix

LETA. Norvēģis Magnuss Kārlsens un Fabiano Karuana no ASV arī trešdien Londonā devīto partiju par pasaules šaha čempiona troni aizvadīja neizšķirti.

Abi šahisti visas deviņas partijas spēlējuši neizšķirti, tāpēc šobrīd rezultāts ir 4,5-4,5.

Pēc trešdienas mača Kārlsens gan neslēpa sarūgtinājumu par cīņas iznākumu, jo varējis uzvarēt. "Jutos, ka esmu ieguvis solīdu pārsvaru, taču tad es to palaidu vējā. Vājš sniegums no manas puses," atzina norvēģis.

Šobrīd ir aizvadītas deviņas no 12 partijām. Turpinājumā tiks izspēlētas vēl trīs partijas, bet, ja uzvarētājs arī pēc tām netiks noskaidrots, tiks aizvadīts taibreiks.

Pasaules šaha pirmais numurs Kārlsens pirms diviem gadiem trešo reizi pēc kārtas tika kronēts par pasaules čempionu. Tikmēr viņa šī gada izaicinātājs Karuana, kurš ir ranga otrajā vietā, cer kļūt par pirmo ASV pārstāvi kopš 1972.gada, kurš ieguvis pasaules čempiona troni.

Pirms diviem gadiem Kārlsens pārspēja Sergeju Karjakinu no Krievijas.

Kārlsens par absolūto pasaules čempionu kļuva 2013.gadā, kad vien 22 gadu vecumā pieveica tā brīža titula īpašnieku Višvanatanu Anandu no Indijas. Gadu vēlāk norvēģis duelī pret šo pašu pretinieku spēja savu titulu aizstāvēt.

Kārlsens vēsturē ir 16.absolūtais čempions šahā.

Izmantotie resursi:
LETA
Pasaules čempions šahā saņems 600 000 eiro lielu naudas prēmiju, kamēr finālā zaudējušais iegūs 400 000 eiro.