Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Golubeva Rīgā uzvar pirmajā pasaules čempiones titulcīņā

Ints Megnis
Ints Megnis

Golubeva Rīgā uzvar pirmajā pasaules čempiones titulcīņā
Zoja Golubeva un Natālija Sadovska. Organizatoru foto

Latvijas veterāne Zoja Golubeva otrdien Rīgā pārspēja polieti Natāliju Sadovsku pirmajā cīņā par pasaules čempiones titulu dambretē sievietēm.

Viesnīcā "Kempinski" pirmais duelis starp Golubevu un Sadovsku noslēdzās pēc Latvijas dambretistes, kura spēlēja ar baltajām figūrām, 51. gājiena.

Tas summā Golubevai ļāvis izvirzīties vadībā ar 2-0.

Titulcīņa ilgs 9. kārtās. Ja nebūs vajadzīgs taibreiks, tā noslēgsies 30. novembrī. Spēle katru dienu sāksies plkst. 11:00. Ja pamata mačs noslēgsies neizšķirti, pēc tam 16:00 gaidāma ātrā dambrete, bet 19:00 nepieciešamības gadījumā sāksies arī ātrspēle. Pasaules čempiones titulcīņā paredzēts iespaidīgs balvu fonds, uzvarētājai tiekot pie 10 000 eiro, bet zaudētājai nopelnot 7000 eiro.

Latvijas Dambretes federācijai šobrīd ir iespaidīgi plāni, jo 2019. gadā Latvijā gaidāms Pasaules kausa pieczvaigžņu etaps, kas ir otrs augstākais līmenis, kā arī Eiropas čempionāts jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem un pasaules čempionāts ātrspēlē.

Šobrīd pasaules rangā Sadovska ieņem otro vietu, kamēr Golubeva ir trešā. Golubeva pērn Tallinā jau sešpadsmito reizi karjerā kļuva par pasaules čempioni, kamēr Sadovska 2016. gadā uzvarēja pasaules čempiones titulmačā.