Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Kovaļenko uzvarējis sezonas pirmajā Baltijas zonālajā turnīrā

Ints Megnis
Ints Megnis

Kovaļenko uzvarējis sezonas pirmajā Baltijas zonālajā turnīrā
Toms Laurušs (no kreisās), Igors Kovaļenko un Arturs Neikšāns.
Foto: Latvijas Šaha federācija

Latvijas šaha lielmeistars Igors Kovaļenko uzvarējis sezonas pirmajā Baltijas zonālajā turnīrā, kas svētdien noslēdzās Tallinā. Šo sacensību trīs posmu čempions iegūs ceļazīmi uz 2019. gada Pasaules kausa izcīņu.

Kovaļenko izcīnīja septiņus no deviņiem punktiem, ceturto reizi karjerā uzvarot Baltijas zonālajā turnīrā jeb Kirsana Iļumžinova kausa izcīņā. Nedēļu garajā klasiskā šaha turnīrā Kovaļenko nezaudēja ne reizi partiju un ar četrām uzvarām pēc kārtas veica varenu finiša spurtu.

Par punktu no viņa atpalika starptautiskais meistars no Lietuvas Toms Laurašs, bet tālākās vietas ar 5,5 punktiem ieņēma lielmeistari Artūrs Neikšāns, Ilmārs Starostīts, Šarūns Šuļskis (Lietuva), Normunds Miezis (2456) un Melis Kaņeps (2452). Vēl no Latvijas šahistiem pa 5 punktiem ieguva Ņikita Meškovs un Toms Kantāns, bet pa trim punktiem savāca Dmitrijs Tokranovs un Ilze Bērziņa. Pēdējiem diviem šī bija debija zonālajos turnīros.

Kovaļenko zonālo turnīru posmos nu ir piedalījies piecas reizes, no kuriem četras reizes ieņēmis pirmo vietu, bet reizi palicis otrais. Starostītam ceturtā vieta bija viņa labākais panākumus šajos turnīros, bet Mieža sestā vieta – atkārtots labākais. Savukārt Neikšāns uz goda pjedestāla kāpa jau trešo reizi (no septiņām).

Iepriekšējā cikla (2016./2017.) uzvarētājs Kaido Kulaotss (Igaunija) šoreiz palika tikai vienpadsmitajā pozīcijā, tādēļ atkārtot panākumu un uzvarēt trīs posmu kopvērtējumā viņam būs ārkārtīgi sarežģīti. Tallinas posms mājiniekiem nebija no sekmīgākajiem, jo labākais no igauņiem ieņēma tikai septīto vietu.

Baltijas zonālā turnīra otrais posms paredzēts Palangā jau pēc nepilna mēneša (no 14. līdz 20. jūnijam), bet noslēdzošais aizritēs Liepājā, viesnīcā "Amrita" no 9. līdz 15. jūlijam.

Baltijas zonālajā turnīrā katrā posmā piedalās 24 šahisti, pa astoņiem no katras valsts, un tiek aizvadītas deviņas klasiskā šaha kārtas. Katra posma balvu fonds ir 10 000 eiro, no kuriem uzvarētājs saņem 2500, bet 12.vietas ieguvējs – 200 eiro.

Atkarībā no izcīnītās vietas, dalībniekiem pienākas no 2 līdz 20 punktiem. Tas šahists, kuram būs vislielākā punktu summa triju posmu kopvērtējumā, iegūs ceļazīmi uz 2019.gada Pasaules kausa izcīņu, kur savukārt labākie sportisti kvalificēsies pretendentu turnīram par pasaules čempiona titulu.

Izmantotie resursi:
https://www.sahafederacija.lv/rakst...