Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Tāla piemiņas turnīrā uzvaru izcīna Latvijas šahists Kovaļenko

Rolands Eliņš

Tāla piemiņas turnīrā uzvaru izcīna Latvijas šahists Kovaļenko
Igors Kovaļenko.Foto: eicc2019.mk

LETA. Mihaila Tāla piemiņas turnīrā ceturtdien uzvarēja Latvijas šahists Igors Kovaļenko, bet trešais finiša spurtā bija Aleksejs Širovs.

Viesnīcas "Radisson Blu Latvija" "Omega" zālē ceturtdien Mihaila Tāla piemiņas turnīrā ātrspēlē vislabāk veicās Kovaļenko, kurš 13 kārtas aizvadīja bez zaudējumiem, svinot 11 uzvaras un divreiz spēlējot neizšķirti. Pēdējā kārtā viņš spēkojās neizšķirti ar Krievijas lielmeistaru Ņikitu Vitjugovu, kurš Rīgas "Grand Prix" turnīrā izstājās pirmajā kārtā. Tas Kovaļenko ļāva sakrāt 12 punktus.

Trešajā vietā 234 dalībnieku vidū ierindojās zem Spānijas karoga spēlējošais rīdzinieks Širovs. Viņš pēdējā kārtā apspēlēja trešdienas ātrā šaha turnīra uzvarētāju Krievijas lielmeistaru Vladimiru Fedosejevu no Sanktpēterburgas un par spīti diviem zaudējumiem - Kovaļenko un Vladimiram Oņiščukam no Ukrainas - ar deviņām uzvarām un diviem neizšķirtiem finišēja ar 10 punktiem. Fedosejevam par puspunktu vairāk.

No Latvijas šahistiem Vladimiram Svešņikovam deviņi punkti (21.vieta), Ņikitam Meškovam (43.vieta), Vladlenam Šulmanam (47.vieta), Matīsam Mustapam (51.vieta), Rolandam Bērziņam (52.vieta) un Aleksejam Žučkovam (54.vieta) pa astoņiem punktiem 13 spēlēs.

Sacensības norisinājās pēc Šveices sistēmas, katram no dalībniekiem partijai atvēlot trīs minūtes un divas sekundes par katru izdarīto gājienu.

Trešdien beidzās Tāla piemiņas turnīra sacensības ātrajā šahā. Tajās Fedosejevs 11 kārtās sakrāja 9,5 punktus. Labākais no Latvijas šahistiem bija Igors Kovaļenko, kurš ar 8,5 punktiem ierindojās piektajā vietā.

Kopējais sacensību balvu fonds ir 35 tūkstoši eiro - ātrajā šahā 25 000, ātrspēlē - 10 000.

Jau 19.jūlijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) Tāla piemiņas sacensību ietvaros sāksies starptautiskais turnīrs “Rīgas Brīvdienas”, kurā tiks noskaidroti spēcīgākie šahisti bērnu vidū.

Izmantotie resursi:
LETA