Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Dambretists Valneris izcīnījis trešo vietu Pasaules kausa kopvērtējumā

Ints Megnis
Ints Megnis

Dambretists Valneris izcīnījis trešo vietu Pasaules kausa kopvērtējumā
Guntis Valneris (pa kreisi) pēc otrās vietas izcīnīšanas posmā Ķīnā. Foto: fdmj.org

Latvijas dambretes veterāns Guntis Valneris izcīnījis trešo vietu Pasaules kausa sezonas noslēguma kopvērtējumā.

Sezona noslēdzās ar piecu zvaigžņu posmu Ķīnā, kurā Valneris guva otro vietu, paliekot vienīgi aiz krieva Alekseja Čižova. Otrais viņš bija arī pirms mēneša notikušajā iepriekšējā vienas zvaigznes posmā Izraēlā, kur labākais bija Vācijas pārstāvis Vadims Virnijs.

Kopā šogad notika septiņi etapi, Valnerim uz goda pjedestāla kāpjot trijos no tiem, bet reizi dāmu konkurencē trešo vietu guva Jeļena Česnokova un reizi trešā bija arī viņas trenere Zoja Golubeva.

Pasaules kausa kopvērtējumā kopā tika skaitīti 2017. un 2018. gadā izcīnītie punkti. Vīriem par čempionu kļuva Čižovs, kuram sekoja cits krievs Aleksandrs Grigorjevs un Valneris. Kopā kopvērtējuma tabulā iekļauti 467 dambretisti. Savukārt dāmām triumfēja krieviete Matrjona Hogovicina, bet no Latvijas sportistēm labākā bija 11. vietu izcīnījusī Česnokova, kamēr Golubeva šoreiz palika 17. pozīcijā.

Kā zināms, sešpadsmitkārtējā pasaules čempione Golubeva nākamajā pirmdienā Rīgā sāks cīņu par pasaules čempiones titulu, viesnīcā "Kempinski" tiekoties ar 2016. gada čempioni Natāliju Sadovsku no Polijas. Sadovska Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīja trešo vietu. Sacensības ilgs līdz 30. novembrim, pirmās vietas ieguvējai saņemot 10 000 eiro balvu, kamēr zaudētāja tiks pie 7000 eiro.