Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Valneris un Golubeva līderpozīcijās pirms noslēdzošās pasaules čempionāta kārtas

Andrejs Siliņš

Valneris un Golubeva līderpozīcijās pirms noslēdzošās pasaules čempionāta kārtas
Zoja Golubeva (vidū)
Foto: wcw2015.fmjd.org

Latvijas dambertisti Guntis Valneris un Zoja Golubeva atrodas līderpozīcijās pirms Tallinā notiekošā pasaules čempionāta finālsacensību noslēdzošās kārtas.

Valneris desmit dueļos izcīnījis divas uzvaras un astoņas reizes cīnījies neizšķirti. Ar 12 punktiem viņš ir sacensību līderis, bet tikpat punktu ir arī krievam Aleksandram Švarcmanam.

Čempionāts noslēgsies svētdien ar 11.kārtas mačiem.

LETA jau ziņoja, ka čempionāts sākās vēl 1.oktobrī un vispirms pirmajā posmā 84 vīru sportisti bija sadalīti trijās apakšgrupās, finālā iekļūstot vien četriem labākajiem no katras grupas.

Valneris savā grupā deviņās kārtās iekrāja 12 punktus un bija otrais, zaudējot vien krievam Aleksandram Georgijevam, kuram arī bija tikpat punkti. Citās grupās pa 12 punktiem savāca arī Nīderlandes pārstāvji Aleksandrs Baļakins un Vouters Volfs.

Vēl no Latvijas sportistiem sacensībās piedalījās Raimonds Vīpulis, kurš ar deviņiem punktiem bija savas apakšgrupas 19.pozīcijā.

Paralēli Tallinā risinās arī dāmu sacensības, kur 16 sportistes aizvada viena apļa turnīru. Šeit pēc 14 kārtām par jauno līderi ar 19 punktiem kļuvusi tieši Golubeva, kura par punktu apsteidz iepriekšējo līderi Olgu Fjodroviču no Baltkrievijas.

Golubeva 14 cīņās tikusi pie sešām uzvarām un astoņas reizes cīnījusies neizšķirti.

Labāko divniekam ar 18 punktiem seko divas konkurentes, bet piekto vietu ieņem talantīgā Golubevas audzēkne Jeļena Česnokova, kurai ir 17 punkti. Vēl no Latvijas dambretistēm Zane Magone ar 11 punktiem ir 13.pozīcijā.

Arī dāmām turnīrs noslēgsies svētdien.

Pirms tam septembra otrajā pusē Viļņā norisinājās Eiropas komandu čempionāts 100 lauciņu dambretē. Sacensības notika trijās disciplīnās - klasiskajā, ātrajā dambretē un ātrspēlē. Latvijas vīriešu komandai, kurā bija Vipulis, Benno Butulis un Roberts Misāns šoreiz tika gūta ceturtā vieta klasiskajā un ātrajā dambretē astoņu komandu ieskaitē.

Savukārt Latvijas sieviešu komanda, kurā bija Golubeva un Česnokova, izcīnīja trešās vietas klasiskajā dambretē un ātrspēlē, bet ātrajā dambretē kļuva par Eiropas čempionēm.

Izmantotie resursi:
LETA