Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Pirms noslēdzošajam divām kārtām Valneris līderis, Golubeva otrā

Andrejs Siliņš

Pirms noslēdzošajam divām kārtām Valneris līderis, Golubeva otrā
Guntis Valneris

Pieredzējušais Latvijas dambertists Guntis Valneris atrodas līderpozīcijā pirms Tallinā notiekošā pasaules čempionāta finālsacensību pēdējām divām kārtām, kamēr dāmām Zoja Golubeva ir otrā.

Valneris deviņos dueļos izcīnījis divas uzvaras un septiņas reizes cīnījies neizšķirti. Ar 11 punktiem viņš ir sacensību līderis, bet ar desmit punktiem seko četri dambretisti - divi Krievijas pārstāvji Aleksandrs Švarcmans un Aleksejs Čižovs, Jurijs Anikejevs no Ukrainas un Nīderlandi pārstāvošais krievs Aleksandrs Baļakins.

Sestdien norisināsies desmitā kārta, bet čempionāts noslēgsies svētdien ar 11.kārtas mačiem.

LETA jau ziņoja, ka čempionāts sākās vēl 1.oktobrī un vispirms pirmajā posmā 84 vīru sportisti bija sadalīti trijās apakšgrupās, finālā iekļūstot vien četriem labākajiem no katras grupas.

Valneris savā grupā deviņās kārtās iekrāja 12 punktus un bija otrais, zaudējot vien krievam Aleksandram Georgijevam, kuram arī bija tikpat punkti. Citās grupās pa 12 punktiem savāca arī Nīderlandes pārstāvji Aleksandrs Baļakins un Vouters Volfs.

Vēl no Latvijas sportistiem sacensībās piedalījās Raimonds Vīpulis, kurš ar deviņiem punktiem bija savas apakšgrupas 19.pozīcijā.

Paralēli Tallinā risinās arī dāmu sacensības, kur 16 sportistes aizvada viena apļa turnīru. Šeit pēc 13 kārtām līdere ar 18 punktiem ir Olga Fjodroviča no Baltkrievijas, bet tikpat punktus iekrājusi Golubeva. Abas dambretistes 13 mačos izcīnījušas piecas uzvaras un astoņas reizes spēlējušas neizšķirti.

Viņām ar 16 punktiem seko četras konkurentes, piekto vietu ieņemot talantīgajai Golubevas audzēknei Jeļenai Česnokovai. Vēl no Latvijas dambretistēm Zane Magone ar desmit punktiem ir 13.pozīcijā.

Arī dāmām turnīrā palikuši divi mači, kuri tiks aizvadīti sestdien un svētdien.

Pirms tam septembra otrajā pusē Viļņā norisinājās Eiropas komandu čempionāts 100 lauciņu dambretē. Sacensības notika trijās disciplīnās - klasiskajā, ātrajā dambretē un ātrspēlē. Latvijas vīriešu komandai, kurā bija Vipulis, Benno Butulis un Roberts Misāns šoreiz tika gūta ceturtā vieta klasiskajā un ātrajā dambretē astoņu komandu ieskaitē. Savukārt Latvijas sieviešu komanda, kurā bija Golubeva un Česnokova, izcīnīja trešās vietas klasiskajā dambretē un ātrspēlē, bet ātrajā dambretē kļuva par Eiropas čempionēm.

Izmantotie resursi:
LETA