Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Armēnis Hovhanisjans uzvar šaha festivālā "RTU Open"

Ints Megnis
Ints Megnis

Armēnis Hovhanisjans uzvar šaha festivālā "RTU Open"
"RTU Open" apbalvošanas ceremonija

Par Ziemeļeiropā lielākā un prestižākā šaha festivāla "RTU Open" uzvarētāju svētdien kļuva armēņu šaha lielmeistars Roberts Hovhanisjans, kamēr Latvijas reitinga pirmais numurs Igors Kovaļenko palika ceturtais.

Hovhanisjans jau iepriekš vairākas reizes bija ļoti tuvu uzvarai "RTU Open" festivālos. Šogad galvenajā jeb A turnīrā 7,5 punktus nopelnīja gan viņš, gan vēl viens Armēnijas šaha lielmeistars Manuels Petrosjans, dalot 1.-
2. vietu. Uzvaru Hovhanisjanam nodrošināja labāki papildrādītāji. Trešajā vietā ar septiņiem punktiem, arī pateicoties labākiem papildrādītājiem, ierindojās Krievijas lielmeistars Aleksandrs Predke.

A turnīra pirmajā desmitniekā iekļuva divi Latvijas šahisti – Kovaļenko un Ņikita Meškovs. Meškovs, kurš bija viens no A turnīra līderiem, priekšpēdējā kārtā neizmantoja iespēju uzvarēt Predki, sekoja zaudējums arī pēdējā kārtā, kā
rezultātā ar 6,5 punktiem iegūta 10. vieta. Neveiksmīga turnīra izskaņa izvērtās arī pasaules vēsturē otram jaunākajam šaha lielmeistaram – 13 gadus vecajam indietim Pragnanandhā Ramešbabu, kuram pēc zaudējumiem abās pēdējās kārtās nācās samierināties ar 73. vietu.

"RTU Open" laikā sešiem šahistiem izdevās izpildīt starptautisko titulu normas.

B turnīrā (ELO reitings līdz 2299 un Latvijas reitings līdz 2399) palika nepārspēti Latvijas šahisti – pirmajā vietā ar astoņiem punktiem deviņās kārtās ierindojās Dmitrijs Tokranovs, kuram sekoja Guntis Jankovskis un Klāvs Stabulnieks. C turnīrā (ELO līdz 2199 un Latvijas reitings līdz 2299) ar 6,5 punktiem uzvaras laurus plūca Baltkrievijas šahists Artsjoms Siņauskis, aiz sevis atstājot Romānu Mališevu no Krievijas un Vladislavu Katašuku no Baltkrievijas. D turnīrā (ELO līdz 1900) uzvaru svinēja Latvijas šahists Jānis Erlats ar sešiem punktiem, kuram sekoja Dāvids Pikšis un Grigorijs Morozli. E turnīrā (ELO līdz 1600), kas ir pats īsākais no klasiskā šaha turnīriem, triumfēja jaunieši. Par uzvarētāju ar 6,5 punktiem tika atzīta U12 grupas pārstāve Sofija Blokhina no Igaunijas, otrais palika Martins Misiks no Lietuvas, bet trešajā vietā ierindojās U14 pārstāvis Kirils Bogdanovičs no Latvijas.

Pirmajā ātrspēles turnīrā jeb F turnīrā, kas ir šā gada jaunievedums, par uzvarētāju ar 8,5 punktiem deviņās partijās kļuva Krievijas pārstāvis Stefans Pogosjans, savukārt G turnīrā jeb noslēguma ātrspēles turnīrā, kas beidzās svētdien pēc pusnakts, ar 9,5 punktiem vienpadsmit partijās triumfēja Islandes šaha lielmeistars Helgi Ass Gretarsons. "RTU Open" pulcēja gandrīz 900 šaha spēles entuziastu. Festivāla klasiskā šaha turnīros piedalījās 588 dalībnieki, bet ātrspēles turnīros 298 šahisti.

Informāciju sagatavoja:
RTU Ārējās komunikācijas nodaļa

     [+] [-]

, 2018-08-13 19:48, pirms 9 mēnešiem
Armēnijā šahs ir obligāts mācību priekšmets sākumskolā, pēc tam var izvēlēties profi klubus.

     [+] [-]

, 2018-08-13 20:18, pirms 9 mēnešiem
Puiši, man ir nepieciešams, lai skatītāji tulkotu))
Es sāku spēlēt 5 minūtes!
Ja tas ir neērti, dodieties uz priekšu un vienkārši izskatu!
Tas ir starp kollapu >>> 18pop.tk