Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Par Latvijas čempionu negaidīti kļūst Arturs Bernotas

Par Latvijas čempionu negaidīti kļūst Arturs Bernotas

Arturs Bernotas
Foto: Publicitātes foto

Šahs 2017

Sestdien Rīgā noslēdzies Latvijas čempionāta fināls klasiskajā šahā vīriešiem, kurā sacentās 34 dalībnieki, no kuriem deviņi bija lielmeistari (GM) un starptautiskie meistari (IM). Visa negaidīti par čempionu kļuva devītā starta reitinga īpašnieks, 21 gadu vecais FIDE meistars (FM) Arturs Bernotas (2393), kuram šis bija pirmais tituls.

Bernotas deviņās kārtā ieguva 7,5 punktus, par puspunktu apsteigdams IM Tomu Kantānu (2468), bet par pusotru punktu – turnīra galveno favorītu GM Artūru Neikšānu (2599). Kantāna kontā Latvijas čempionātos tagad ir divas bronzas un divas sudraba medaļas, bet trīskārtējais čempions Neikšāns gadalgas guvis pēdējos piecos čempionātos.

Jaunais čempions Bernotas izpildīja arī otro no trim starptautiskā meistara normām. Savukārt ceturtās vietas ieguvējs Guntis Jankovskis (2266) izpildīja jau savu trešo normu, bet titula iegūšana viņam jāpaceļ savs reitings līdz 2400, ko Bernotas šajā turnīra izdarīja.

Jau ar pirmajām partijām sacensības bija pārsteigumiem bagātas. Punktus visai ātri zaudēja visi lielmeistari un starptautiskie meistari, kas turnīra gaitā tika "izmētāti" pa visu turnīra tabulu. Rezultātā deviņās kārtās četri lielmeistari tā arī neaizvadīja nevienu savstarpēju partiju.

Čempionāta balvu fonds bija 4000 eiro, no kuriem uzvarētājam tika 1000.

Visi rezultāti, dalībnieki un ieņemtās vietas apskatāmas šeit: Chess-Results Server Chess-results.com -...

Galerijas un statistika pieejama sahafederacija.lv

Daudzi vadošie Latvijas šahisti tagad dosies uz Eiropas čempionātu, kas 29.maijā sāksies Minskā, bet Latvijā viņi būs redzami jau 16.jūnijā, kad Liepājā startēs Baltijas zonālā turnīra trešais, noslēdzošais posms.

Latvijas čempionāts dāmām paredzēts rudenī. Tas parasti aizritēja kopā ar kungu turnīru, bet šogad to nācās pārcelt, jo, kā zināms, Rīga notika Eiropas čempionāts sievietēm, kurā piedalījās 17 mūsu spēlētājas.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Šaha federācija

     [+] [-]

, 2017-05-07 17:11, pirms gada
Tiešām negaidīti, Bernotam bija tikai 10. starta numurs. Laikam jau Latvijas šahā sākusies paaudžu maiņa.

Tev jābūt autorizētam,