Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Ķīnas šahists pārspējis Mihaila Tāla sēriju bez zaudējumiem

Ints Megnis
Ints Megnis

Ķīnas šahists pārspējis Mihaila Tāla sēriju bez zaudējumiem
Dins Lireņs. Foto: Maria Emelianova/Chess.com

Ķīnas šahists Dins Lireņs pārspējis Latvijas leģendas Mihaila Tāla savulaik sasniegto sēriju, kurā viņš 95 spēlēs pēc kārtas bija bez zaudējumiem. Tiesa, šis nav pasaules labākais rezultāts.

Tāls savu sēriju sasniedza laikā starp 1973. gada oktobri un 1974. gada oktobri, kamēr Dins šobrīd piedalās Šeņdžeņas "Masters" turnīrā un pirmdien bez zaudējumiem noslēdza 96. cīņu. Tiesa, sērijas laikā gūtas vien 28 uzvaras, kamēr 68 cīņas noslēgtas neizšķirti.

Pati garākā sērija bez zaudējumiem pieder krievam Sergejam Tivjakovam, kurš 2004. un 2005. gadā šādi aizvadīja 110 spēles. Tiesa, augstāk bieži ticis vērtēts tieši Tāla sasniegums, jo viņš šīs sērijas laikā regulāri cīnījās ar elites pretiniekiem.

Līdzīga situācija ir arī ar Dinu, kurš šajā laikā spēlējis Pasaules kausā, FIDE kandidātu turnīrā, sacensībās "Norway Chess", šaha Olimpiādē un arī citur. Pateicoties šim sniegumam, viņš pašlaik pasaules rangā pacēlies uz ceturto vietu.

Dins iepriekšējo zaudējumu piedzīvoja 2017. gada 9. augustā un svētdien Tāla rekordu atkārtoja ar maču pret to pašu šahistu, kurš viņu iepriekšējo reizi pieveica - pasaules ranga piektajā vietā esošo Anišu Giri.

Pērn septembrī Dins aizkļuva līdz Pasaules kausa finālam, bet tajā zaudēja vien ātrā šaha taibreikā, bet šogad jūnijā "Norway Chess" turnīra laikā ķīnietis atpūtas dienā nokrita no riteņa un salauza gūžu, izstājoties no turpmākām sacensībām. Nesen Olimpiādē viņš joprojām pārvietojās uz kruķiem, bet tāpat palīdzēja Ķīnai izcīnīt zeltu. Savukārt oktobrī Eiropas klubu kausā Dins bija ļoti labā pozīcijā pret norvēģi Magnusu Kārlsenu, tomēr noslēgumā Kārlsens izglābās un tika pie neizšķirta. Ja Dins šo cīņu būtu uzvarējis, viņš nomestu Kārlsenu no ranga pirmās vietas, kurā norvēģis ir jau septiņus gadus.

Izmantotie resursi:
https://www.chess.com/news/view/din...