Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Vīru izlase uzvar Kirgizstānu šaha Olimpiādes priekšpēdējā kārtā

Ints Megnis
Ints Megnis

Vīru izlase uzvar Kirgizstānu šaha Olimpiādes priekšpēdējā kārtā
Igors Kovaļenko (pa labi) duelī ar Kirgizstānu. Foto: Marija Jemeļjanova

Šaha Olimpiādes priekšpēdējā, desmitajā, kārtā ceturtdien Latvijas vīru izlase pārspēja Kirgizstānu, kamēr dāmas cīnījās neizšķirti ar Malaiziju.

Olimpiādē 31. numuru saņēmusī Latvijas vīru izlase "Open" grupas cīņā ar 3-1 pieveica turnīrā ar 83. numuru izliktajai Kirgizstānai. Latvijas izlasē uzvaras guva Igors Kovaļenko, Ņikita Meškovs un Artūrs Neikšāns, kamēr pie ceturtā galdiņa zaudējumu ar melnajām figūrām piedzīvoja Artūrs Bernotas.

Tikmēr dāmas, kas izliktas ar 42. numuru, spēlēja 2-2 ar sacensību 68. izlasi Malaiziju. Uzvaru ar baltajām figūrām izcīnīja Ilze Bērziņa, ar melnajām figūrām zaudēja Elīna Otikova, bet neizšķirti savus dueļus noslēdza Laura Rogule un talantīgā Elizabete Limanovska.

Kopvērtējumā pirms piektdien paredzētās pēdējās kārtas Latvijas vīri "Open" turnīrā ar 12 punktiem pacēlušies uz 42. pozīciju, kamēr priekšgalā ar 17 punktiem ir ASV un Ķīna. Sacensību noslēgumā Latvijai pretim stāsies ar 60. numuru izliktā Albānija.

Savukārt dāmas ar 11 punktiem atkāpušās jau uz 50. pozīciju, kaut pirms piecām kārtām bija pat 13. vietā, tomēr turpinājumā nopelnīti tikai trīs punkti. Viņas turnīru noslēgs ar cīņu pret Dominikānas Republiku, kas izlikta ar 89. numuru, turklāt visām pretiniecēm ir ievērojami zemāks reitings. Dāmu sacensību vienvadībā ar 17 punktiem ir Ķīna.

Šaha Olimpiādes risinās reizi divos gados, iepriekšējā turnīrā vīriem tiekot pie augstās, 17. vietas, kamēr dāmas bija 44.pozīcijā. Toreiz pasaules mediju uzmanības lokā nokļuva Latvijas finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kura uzvarēja pārliecinošo pasaules ranga līderi un planētas čempioni Jifaņu Hou. Šoreiz Reizniece-Ozola sacensībās nepiedalās, jo valstī ir pirmsvēlēšanu laiks.